На польському кордоні почастішали відмови у в'їзді українцям

Читать на русском
У першому півріччі цього року кількість відмов у в’їзді до Польщі для громадян України зросла на 12 відсотків.

У першому півріччі цього року кількість відмов у в’їзді до Польщі для громадян України зросла на 12%.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє аналітичний центр «Європа без бар’єрів» з посиланням на дані Польської прикордонної служби.

Безвізовий режим з ЄС: чому українцям відмовляють у праві в'їздуДва роки тому для громадян України набув чинності безвізовий режим із країнами Європейського союзу.

У першому півріччі 2019 року кількість відмов у в’їзді громадянам України на кордоні з Польщею склала 27 923, що на 12,1% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

«Це свідчить про те, що ситуація з відмовами у в’їзді громадянам України на кордонах Європейського Союзу стабілізується після понад 50-відсоткового зростання у 2018 році, адже абсолютна більшість всіх відмов у в’їзді до ЄС стаються на польському кордоні. Ми очікуємо подальшої стабілізації цього показника», – пояснила виконавча директорка організації Ірина Сушко.

«Насправді, коли ми візьмемо дані за 2016 рік, до безвізу, додамо відмови у візі до відмов на кордоні і порівняємо з аналогічними даними за 2018 рік, то побачимо, що загальна кількість відмов навіть зменшилася», – розповіла експертка.

Головними причинами відмов у в’їзді громадянам України на польському кордоні залишаються брак документів для підтвердження мети візиту й умов перебування і брак коштів для забезпечення перебування або повернення назад. Так само як і раніше, абсолютна більшість відмов стаються на наземному кордоні.

Нагадаємо, у червні виповнилося два роки з початку безвізового режиму з Європейським Союзом для громадян України.

Також Кабмін розширив безвіз України з Аргентиною.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал