Соціологи оприлюднили портрет виборців найрейтинговіших партій

Читать на русском
Соціологи опублікували портрет виборців партій Слуга народу, Голос, Опозиційна платформа За життя, Батьківщина та Європейська солідарність, які лідирують за результатами виборів у ВР.
Фото «Слово і Діло».

Соціологи опублікували портрет виборців партій «Слуга народу», «Голос», «Опозиційна платформа За життя», «Батьківщина» та «Європейська солідарність», які лідирують за результатами виборів в Раду.

Як пише «Слово і Діло», про це свідчать дані опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Не лише фотографи: професії депутатів нового скликання РадиБільшість майбутніх народних депутатів мають вищу освіту. Серед професій є журналісти, піарники, фотографи, музиканти та юристи.

В електоратах партій «Голос» (52%) та «Свобода» (55%) більше половини становлять виборці західного регіону.

Виборці заходу і центру переважають в електоратах «Батьківщини» (78%), «Європейської солідарності» (76%).

Натомість виборці півдня і сходу складають більшість в електоратах «Опозиційного блоку» (78%), «Опозиційної платформи «За життя» (74%).

А от основний виборець партії «Слуга народу» зосереджений у центральному та південному регіонах (67%).

Так, за даними опитування, в обласних центрах найбільше голосів набрала партія «Слуга народу» (40,8%), далі йдуть «Європейська солідарність» (13,0%), «Опозиційна платформа - За життя» (10,0%), «Голос» (8,9%) та «Батьківщина» (5,5%).

Крім того, додається, що «Батьківщина» отримала свій кращий результат у селах (9,8%), посівши там друге місце.

Як зазначається, за партію «Слуга народу» проголосували 41,7% чоловіків та 46% жінок. Також, за даними опитування, ця партія лідирує у наймолодшій віковій групі - 18–29 років. Значну підтримку від виборців, старших 60 років, отримали «Опозиційний блок - За життя» (20,1%) та «Батьківщина» (11,6%).

Нагадаємо, Центральна виборча комісія у вівторок, 30 липня, прийняла оригінальні протоколи з результатами голосування на позачергових виборах у Верховну раду з 199 окружних виборчих комісій.

Також ЦВК, за результатами виборів у Верховну раду, визнав обраними перших 35 народних депутатів. Зазначимо, на своїх округах програли 163 з 199 депутатів-мажоритарників.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.