Кабмін запустив фонд для стартапів

Читать на русском
В Україні запускають фонд стартапів, за рахунок якого планують надавати державну підтримку новим підприємствам.

В Україні запускають фонд стартапів, за рахунок якого планують надавати державну підтримку новим підприємствам.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман і міністр фінансів Оксана Маркарова, передає «Слово і Діло».

«Сьогодні це 400 мільйонів реальних грошей, які будуть спрямовані на підтримку таких стартапів від 25 тисяч доларів до 75 тисяч. До 24 місяців реалізації. Старт у цьому році, думаю, повинен привести до кратного збільшення фінансування цього фонду до 4 млрд грн», - сказав Гройсман.

За словами міністра фінансів Оксани Маркарової, Кабмін призначив наглядову раду, до складу якої увійшли Олена Кошарна (Horizon Capital), Леся Севрук (ECG), Вікторія Тігіпко (TA Ventures), Чарльз Вайтхед (Cornel Tech), заступник міністра фінансів Юрій Гелетій, Олександр Риженко (Держагентство з електронного урядування) та Дмитро Шимків (Darnitsa).

«Сьогодні ми призначаємо наглядову раду - і фонд «відпливає» з рук Міністерства фінансів в руки наглядової ради», - сказала вона.

Маркарова відзначила, що наглядова рада оголосить конкурс, оцінюватиме проекти і обере переможців, з якими будуть підписані договори про надання грантового фінансування.

«Наше завдання зараз - знайти співфінансування. Ми активно спілкуємося з донорами», - додала міністр фінансів.

Повідомляється, що при відборі будуть оцінюватися технічна і комерційна можливість реалізації проекту. Основні критерії - інноваційність, комерціалізація, команда і фінанси, а також стійкість проекту.

За словами СЕО та керуючого партнера UNIT.City Макса Яковера, в найближчі дні відбудеться перше засідання наглядової ради, після цього будуть затверджені конкурсна комісія та критерії відбору, а в вересні почнеться прийом заявок.

Раніше про необхідність розформування традиційного Міністерства економічного розвитку і торгівлі до Міністерства цифрової економіки заявив перший віце-прем'єр-міністр-міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Також нагадаємо, уряд створив нову установу FinIT.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...