Путін розповів про таємні домовленості з Обамою щодо України

Читать на русском
Путін заявив, що Сполучені Штати не виконали частину домовленостей щодо України, нібито досягнутих під час телефонної розмови з президентом США в 2014 році.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Сполучені Штати не виконали частину домовленостей щодо України, нібито досягнутих під час телефонної розмови з президентом США в 2014 році.

Як пише «Слово і Діло», про це він розповів в інтерв'ю американському режисерові Оліверу Стоуну для фільму «У боротьбі за Україну», пише російське агентство ТАСС.

П’ята річниця Революції Гідності: чого чекали та як змінилася країнаУ середу, 21 листопада, в Україні відзначають День гідності та свободи. П'ять років тому розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію.

Режисер запитав у Путіна про телефонну розмову з Бараком Обамою, що нібито відбулася під час драматичних подій на Майдані в Києві в 2014 році. Однак глава російської держави відмовився розповісти деталі тієї бесіди, пославшись на її конфіденційний характер.

«Ви знаєте, Обама вже не президент, але тим не менш є певні речі, про які ми [не говоримо]», - сказав глава російської держави.

«У всякому разі можу сказати, що наші домовленості, які були досягнуті в цій телефонній розмові, з американської сторони не були виконані», - заявив Путін.

«Я б на цьому обмежився, не став би в деталі вдаватися», - додав він.

Говорячи про перспективи російсько-українських відносин, Путін повторив стару пропагандистську тезу, що погіршення відносин нібито було спровоковано «держпереворотом в Києві в 2014 році».

«І друга частина - це пропаганда чинної влади України, які виставляють Росію винуватицею всіх наступних за цим трагічних подій», - додав Путін.

Нагадаємо, у листопаді 2013 року, після того як уряд тодішнього прем'єр-міністра Миколи Азарова призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, на Майдані Незалежності в Києві розпочалась протестна акція, що була направлена проти корупції, свавілля правоохоронних органів, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України.

Протести переросли у силове протистояння. Фінальним і найбільш драматичним етапом Революції Гідності стали події у Києві 18-20 лютого, в ході яких загинуло більше сотні протестувальників і кілька тисяч було травмовано.

У цей час, коли колишній президент України Віктор Янукович ще був на посаді, Росія розпочала операцію з окупації Криму, а пізніше і інших регіонів України.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: