Суд не скасував призупинення слідства в справі сина нардепа Березкіна

Читать на русском
Столичний райсуд не скасував постанову Національного бюро, якою призупинено слідство у справі заволодіння кредитом державного банку.
Солом'янський суд Києвафото: «Слово і Діло»

Суд не скасував постанову детектива Національного антикорупційного бюро, якою призупинили слідство у кримінальному провадженні про заволодіння 20 мільйонами доларами кредиту Ощадбанку аграрним холдингом «Креатив».

Таке рішення 2 липня ухвалила слідча суддя Солом'янського районного суду міста Києва Ірина Усатова за результатами розгляду скарги адвоката одного з підозрюваних, повідомляє «Слово і Діло».

НАБУ і САП призупинили слідство у справі у зв'язку з виконанням міжнародних правових доручень. Так НАБУ та САП направили до Швейцарії та Белізу запити про міжнародну правову допомогу. Не погоджуючись з таким рішенням, адвокат одного з підозрюваних подав скаргу на призупинення слідства. Однак вивчивши її, суддя залишила скаргу без задоволення.

Як відомо, НАБУ затримало та повідомило про підозру в цій справі сину нардепа Березкіна Максима. Суд взяв його під варту з альтернативою застави. Водночас, на самого члена парламенту внесли подання про притягнення його до кримінальної відповідальності, оскільки слідство відводило йому роль організатора. Проте Верховна Рада відхилила це подання.

Також НАБУ повідомило про підозру дочці нардепа Вікторії Березкіній. Пізніше суд відпустив її під особисте зобов'язання.

Нагадаємо, за версією слідства, нардеп Березкін у 2013-2014 роках організував злочинну групу, метою якої було заволодіння 20 мільйонами доларів Ощадбанку, виділених аграрному холдингу «Креатив» у вигляді кредиту. На той момент нардеп був фактичним контролером фірми, а його син – співзасновником. За версією слідства, після отримання кредитних коштів, у забезпечення якого були надані елеватор і фіктивний договір, вони відразу ж виведені на рахунки швейцарської фірмі CREATIV TRADING SA й белізької компанії Quadra Commodities SA Limited за договорами купівлі-продажу товарів тропічної олії на зазначену суму.

При цьому фактична поставка не була проведена. Надалі $10 млн перерахували Quadra Commodities SA Limited у латвійському банку ABLV Bank. Після цього $7,64 млн перерахували кіпрському офшору Pricewaterhousecoopers Associates Ltd за купівлю фірмою Quadra Commodities SA Limited 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон». Інша частина вказаних кредитних коштів у розмірі $2,32 млн була перерахована іншій белізькій компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку. За даними слідства, компанії CREATIV TRADING SA, Quadra Commodities SA Limited і TITAN LTD контролювались однією групою фізичних осіб.

Також Березкін сам підтвердив той факт, що він інвестував у купівлю заводу «Черноморгідрозалізобетон», під час свідчень у Верховному суді Белізу в 2015 році. За словами правоохоронців, зараз контрольним пакетом акцій «Черноморгідрозалізлбетону» володіють син і дочка Березкіна.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал