Коломойський зробив заяву про війну на Донбасі

Читать на русском
Ігор Коломойський заявив, що війна на Донбасі – це внутрішній громадянський конфлікт, а російські військові виконують там інтернаціональний обов'язок.

Олігарх Ігор Коломойський заявив, що війна на Донбасі – це «внутрішній громадянський конфлікт», а російські військові виконують там «інтернаціональний обов'язок».

Як пише «Слово і Діло», про це він сказав у інтерв'ю журналу НВ.

Обіцянка кандидата: як Зеленський збирається завершити війну та чи зможе?Слово і Діло вирішило проаналізувати програмні обіцянки кандидатів на посаду президента України.

«А в нас те, що сталося на Донбасі, – це що сталося? ... Це внутрішній громадянський конфлікт», – заявив Коломойський.

За його словами, конфлікт на Донбасі «ніким не інспірований, ніякою Росією», незважаючи на присутність там російської військової техніки й російських військових.

«Вона й зараз там є, російська техніка, й буде. Поки буде конфлікт, буде там російська техніка. Це реалії життя. Так, вона там є. А в нас американська техніка з цього боку є. І що з цього? Джавеліни є в нас? Це чия техніка?», – заявив олігарх.

Він додав, що США надали Україні військову техніку, «щоб підтримувати конфлікт на Донбасі», тому що «Америці вигідно тримати санкції проти Росії».

При цьому повідомляється, що він визнав наявність на Донбасі не лише російської техніки, а й російських військових.

Він додав, що в Україну приїхали «виконувати інтернаціональний обов'язок» також із Західної Європи та США, не уточнивши, що саме має на увазі.

«Жовта зона»: як живе Маріуполь через 5 років після заколоту сепаратистівЧерез п'ять років після вуличних боїв 9 травня 2014 року, в Маріуполі спокійно проте в місті ще є прихильники самопроголошеної республіки.

«Але в нас основа, шампур цього конфлікту – це внутрішньоукраїнський конфлікт, який, до речі, готувався 20 років. Мінімум із 2004 року, з виборів Ющенко-Янукович. Тоді зрозуміло було, що ми до цього готові», – підкреслив Коломойський.

Нагадаємо, 5 років частина Донбасу (території Донецького вугільного басейну) перебуває під контролем проросійських бойовиків «ДНР» та «ЛНР», які захопили владу з російською зброєю та за участю російських військових.

24 квітня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей, які контролюють проросійські бойовики т. зв. «ДНР» і «ЛНР.

Також Путін хоче, щоб президент України Володимир Зеленський вів прямі переговори з представниками російської окупаційної влади на Донбасі й не називав їх сепаратистами.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: