Арешт фірми матері Онищенка: Верховний суд розгляне скаргу

Читать на русском
Верховний суд розгляне законність повернення скарги директора комерційної фірми на арешт корпоративних прав і їх передачі.

Верховний суд розгляне касацію фірми «Майдан-плаза», яка раніше належала матері матері народного депутата-втікача, обвинуваченого в організації «газових схем» Олександра Онищенка Інеси Кадирової, на повернення скарги на арешт корпоративних прав компанії.

Таке рішення 14 червня ухвалила колегія суддів Касаційного кримінального суду, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, Солом'янський суд наклав арешт на корпоративні права фірми «Майдан-плаза» та передав їх в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Не погодившись з таким рішенням, представник компанії подав скаргу, проте Київській апеляційний суд повернув її через пропущення строку оскарження. У зв'язку з цим, компанія подала касаційну скаргу. Верховний суд відкрив за нею провадження і призначив розгляд на 19 вересня.

Водночас Солом'янський суд за клопотанням адвоката зняв арешт з корпоративних прав фірми «Майдан-плаза». Як виявилося, арешт зняли, оскільки ці права були продані АРМА, в управління якого вони були передані рішенням суду. Не погодившись з рішенням про зняття арешту, прокурор САП подав апеляційну скаргу. В ній він вказував, що справу, в якій було накладено арешт на корпоративні права фірми «Майдан-плаза», скерували до суду ще 18 лютого, тобто за місяць до винесення рішення про скасування арешту. 26 лютого Печерський районний суд міста Києва призначив обвинувальний акт до розгляду. Таким чином, на думку прокурора, КПК України не передбачено можливості винесення слідчим суддею ухвали про скасування арешту майна після передачі до суду обвинувального акту. Крім того, як він зазначив, це рішення винесли в судовому засіданні, про яке не було повідомлено ні детективу, ні прокурору, що є підставою для її скасування. Вивчивши скаргу, судді її задовольнили і поновили арешт корпоративних прав фірми «Майдан-плаза».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...