Криза в Молдові: два уряди провели паралельні засідання

Читать на русском
У Молдові уряд проєвропейської Майї Санду провів перше засідання в будівлі парламенту, у той час як  Павло Філіп провів паралельне засідання свого кабінету в будівлі уряду.

У Молдові уряд проєвропейської Майї Санду провів своє перше засідання в будівлі парламенту, у той час як в.о. прем’єра від Демпартії Павло Філіп провів паралельне засідання свого кабінету в будівлі уряду.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє NewsMaker.

Ситуація в Молдові: РНБО та МЗС зробили заявиУкраїна офіційно відреагувала на політичну кризу у Молдові, зробивши застереження щодо сценарію федералізації.

Нагадаємо, від суботи у Молдові фактично склалося двовладдя з двома урядами і парламентською більшістю, легітимність якої попередня влада не визнає.

На засіданні уряду Санду зібрались 7 з 12 міністрів. Вони одноголосно проголосували за звільнення глави Держіснпекторату поліції Александра Пинзаря. Глава МЗС Андрей Нєстасе, який ініціював звільнення, заявив, що Пинзар «служив кримінальному олігархічному режиму».

Після цього засідання уряду Санду завершилося. Новий уряд, легітимність якого визнав Євросоюз, не зміг провести засідання в будівлі кабміну, оскільки нових міністрів туди не пускають. Будівля оточена протестувальниками та співробітниками поліції, яка продовжує підпорядковуватися уряду Демократичної партії на чолі з Павлом Філіпом.

Сам Філіп провів паралельне засідання свого кабінету, давши зрозуміти, що попередня влада продовжує вважати уряд Санду нелегітимним.

На зустрічі з міністрами і керівниками різних державних інститутів Філіп заявив, що «держінститути працюватимуть в нормальному режимі, так, щоб громадяни не страждали від цього глухого кута».

Засідання уряду Філіпа ніде не транслювалося онлайн. На сайті уряду немає оголошень про це засідання і не опублікована його порядок.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві закордонних справ України заявили, що наша країна готова сприяти у вирішенні існуючих проблем в Молдові для забезпечення демократії в країні.

Як відомо, 7 червня Конституційний суд Молдови затвердив необхідність розпустити парламент країни через нездатність депутатів сформувати уряд. Президент країни Ігор Додон не підписав відповідний указ, пояснивши це можливістю компромісу.

Проте, парламент Молдови, всупереч рішенню Конституційного суду про його розпуск, проголосував за обрання прем'єр-міністром Майї Санду.

Після чого, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови Павло Філіп, на якого Конституційний суд країни поклав обов'язки, видав указ про розпуск молдавського парламенту.

Пізніше в ЄС засудили дії влади Молдови.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал