Справа «Авіакону»: підозрюваному обмежили терміни ознайомлення

Читать на русском
Столичний райсуд задовольнив прохання антикорупційних правоохоронних органів про встановлення підозрюваному крайньої дати ознайомлення зі справою.

Суд до 12 липня обмежив Юрію Крижалку та його захисникам терміни ознайомлення з кримінальним провадженням Національного антикорупційного бюро про завдання збитків державному підприємству «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон».

Таке рішення 29 травня ухвалив слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Максим Вишняк за результатами розгляду клопотання НАБУ, погодженого САП, повідомляє «Слово і Діло».

Раніше НАБУ завершило розслідування справи про збитки авіаремонтному заводу «Авіакон». Після чого захист розпочав ознайомлення з матеріалами провадження. Однак, як вказує детектив у клопотанні, Крижалко та його адвокати зволікають із процедурою. У зв'язку з цим у НАБУ просили суд обмежити ткерміни ознайомлення до 12 липня. Вивчивши клопотання, суддя Вишняк його задовольнив.

Як відомо, за даними слідства, в 2014 році «Авіакон» організував дві закупівлі за завищеними цінами паливних баків для вертольотів. Як встановили детективи, в березні 2014 року «Авіакон» уклав з офшорною фірмою Westan Group Associates Ltd, зареєстрованою на Карибських островах (Charlestown, Saint Kitts and Nevis), договір на поставку 12 паливних баків для вертольотів на загальну суму 288 тисяч доларів. Згодом, як з'ясувало слідство, з відома керівництва ДП «Авіакон» Westan Group Associates Ltd уклала договір із грузинською компанією-виробником на виготовлення 12 паливних баків, але за ціною, вдвічі меншою – 144 тисячі доларів.

За схожою схемою в травні 2014 року «Авіакон» та Westan Group Associates Ltd уклали ще один контракт, за яким держпідприємству поставлені 85 паливних баків тієї ж грузинської компанії-виробника за завищеною вдвічі ціною: $2,04 млн (проти $1,02 млн, за яку ці ж баки закуповувала Westan Group Associates Ltd у грузинського виробника). Внаслідок таких дій «Авіакон», за версією слідства, безпідставно переплатило 13,03 мільйона гривень компанії в офшорній юрисдикції.

Нагадаємо, колишньому директору «Авіакону» Анатолію Буцану продовжили обов'язки, а його екс-заступнику Володимиру Ткаченку дозволили залишати Київ. Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура програла апеляцію на його звільнення.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: