НАЗК перевірило нардепів на конфлікт інтересів

Читать на русском
Найбільшу кількість протоколів про порушення складено відносно позафракційних народних обранців.

Національне агентство з питань запобігання корупції перевірило всіх народних депутатів VIII скликання на дотримання вимог законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, найбільшу кількість протоколів про порушення складені відносно позафракційних народних обранців.

Про це повідомили в прес-службі НАЗК, пише «Слово і Діло».

Депутати приховали від декларування мільярди – НАЗКАнтикорупціонери завершили повну перевірку 110 декларацій, поданих 72 народними депутатами.

«НАЗК здійснило моніторинг за виконанням народними депутатами VIII скликання вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також перевірило дотримання обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності», - повідомили в агентстві.

За результатами моніторингу уповноважені особи НАЗК, як зазначається, виявили порушення вимог статті 36 Закону України «Про запобігання корупції" про передачу в управління підприємств або корпоративних прав у 2 депутатів і ознаки порушення 14 народними депутатами України вимог ч. 3 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції» (чинного на день отримання статусу народними депутатами VIII скликання).

Також зазначено, що складено 38 протоколів про адміністративні правопорушення за фактами порушень 23 народними депутатами вимог закону України «Про запобігання корупції" за такою кваліфікацією:

стаття 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) - 29 протоколів;

14 протоколів - порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів під час участі в прийнятті рішень на пленарних засіданнях Верховної Ради України;

15 протоколів - порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у зв'язку з використанням свого статусу народного депутата і наданих повноважень у приватних інтересах, шляхом направлення депутатських звернень і запитів;

стаття 172-4 КУпАП (порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності) - 7 протоколів, з яких:

2 протоколи складено за порушення встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю або підприємницькою діяльністю,

5 протоколів складено за порушення обмежень щодо входження до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку;

стаття 172-5 КУпАП (порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків) - 1 протокол;

стаття 188-46 КУпАП (невиконання законних вимог (приписів) НАЗК) - 1 протокол.

«Найбільша кількість протоколів складена відносно позафракційних народних обранців - 9 депутатів, друге місце займають депутати від фракцій партії Блок Петра Порошенка і політичної партії Народний фронт - по 5 депутатів, 2 депутати від фракції політичної партії Опозиційний блок і по одному депутату від Радикальної партії Олега Ляшка та групи Партія Відродження», - вказали в НАЗК.

Раніше в НАЗК заявили, що за 2018 рік за корупцію покарали понад 1100 чиновників. Перевірки проводилися в 86 міністерствах і відомствах.

Своєю чергою, активісти громадських організацій вважають, що НАЗК допомагає корупціонерам уникнути відповідальності.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал