У ВР заявили, що не допустять скасування «мовного» закону

Читать на русском
Парубій заявив, що скасування мовного закону – законопроекту про функціонування української мови як державної – не відбудеться.

Голова Верховної ради Андрій Парубій заявив, що скасування «мовного» закону – законопроекту «Про функціонування української мови як державної» – не відбудеться.

Як пише «Слово і Діло», спікер назвав ситуацію в країні кризою через дії Зеленського.

«Країна у важких часах, у країні відбувається криза, пов’язана з діями президента, і вчорашнє оприлюднення стенограми це підтвердило. Ба більше, ми вчора почули, як знову представники президента, члени його команди говорять про те, що потрыбно скасувати закон про мову, скасувати квоти, скасувати декомунізацію. І, на жаль, це сьогодні стає для них звичною політикою. Я хочу сказати від імені Верховної ради й уряду. Український народ цього вам не дозволить, земля під вами буде горіти. Ми не дозволимо скасувати закон про мову, скасувати квоти та декомунізацію. Український народ десятиліттями йшов до цього», – заявив голова парламенту.

Нагадаємо, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» посилює мовні квоти на радіо та телебаченні. Він набуде чинності 16 липня 2019 року. При цьому окремі його норми відтерміновані.

Додамо, 16 травня 2019 року з'явився повний текст «мовного» закону. Закон закріплює за українською мовою статус єдиної державної. Умисне його спотворення в офіційних документах з порушенням вимог правопису, а також створення перешкод і обмежень у застосуванні української мови тягнуть за собою відповідальність. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійні обряди.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: