Вибори до Європарламенту: у Польщі рекордна явка

Читать на русском
Явка на виборах до Європарламенту в Польщі склала  43 відсотка, що стало рекордним показником для вибрів до ЄП. Зокрема, на минулих виборах євро депутатів обирало лише 23,8 відсотка польських виборців.

Явка на виборах до Європарламенту в Польщі склала 43%, що стало рекордним показником для вибрів до ЄП. Зокрема, на минулих виборах євро депутатів обирало лише 23,8% польських виборців.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє Onet.pl.

Згідно екзит-полам, проведеним IPSOS , виборчий бар’єр подолали лише 4 політичні сили. На першому місці партія влади «Право і справедливість» – за них віддало голоси 42,4% виборців. Трохи менше - 39,1%,проголосували за Європейську коаліцію – блок опозиційних партій, в який входять Громадянська платформа, «Сучасна», SLD, PSL і «Зелені».

Нагадаємо, що лише за декілька днів до виборів опитування віддвали перемогу опозиції – вона мала обійти ПіС щонайменше на 6 відсоткових пунктів.

На третьому місці нова політична сила «Весна» Роберта Бедроня – за неї віддало голоси 6,6%, що трохи менше, аніж прогозувалося раніше.

5-відсотковий виборчий бар’єр подолав блок євроскептиків Конфедерація – за них віддало голоси 6,1%. Раніше очікувалося, що ця політична сила, яку очолює євро депутат Януш Корвін-Мікке, відомий своїми антиукраїнськими заявами, займе третє місце, випередивши «Весну».

Натомість до Європарламенту не пройшли популістська Kukiz'15 (4,1%) та Lewica Razem (1,3%).

Як відомо, у Німеччині на виборах в Європарламент лідирує блок ХДС/ХСС.

А в Франції на виборах в Європарламент лідирує партія Ле Пен.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: