Прохідний бар'єр 3% та скасування «мажоритарки»: навіщо це Зеленському та чим загрожує

Читать на русском
Валентин Краснопьоровполітичний експерт

Зниження прохідного бар'єру до 3% з нинішніх 5% призведе до збільшення кількості фракцій.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політичний аналітик Валентин Краснопьоров.

«Якщо знизять прохідний бар'єр можуть зайти нові партії, якщо звичайно добре мобілізуються. Для окремих партій та української політичної системи, це може бути навіть «вікном можливостей». Може бути це буде Гриценко, може «Сила людей» або інші. Поки невідомо», - говорить аналітик.

Він припустив, що в підсумку через зниження прохідного бар'єру може бути близько 10 партій.

Однак, на його переконання, категорично не можна скасовувати «мажоритарку» для збереження системи комунікації між виборцем і обранцем.

У перший день президентства Зеленський провалив відразу дві обіцянкиПершим указом президента Зеленського став стандартний указ про повноваження Верховного Головнокомандувача, а не розпуск Ради чи народовладдя.

Крім того, аргументував він, важко монополізувати парламент, потрібно весь час домовлятися.

«Закрита пропорційна система, яку пропонує Зеленський – це, по суті, збільшення кланового представництва в парламенті. При цьому, це збільшення ролі партійних функціонерів. При цьому ніякої комунікації. Всі «фішечки» віддаються партійним представникам», - пояснює політолог.

Експерт нагадав, що 2007 року була така ж історія й такий же «компроміс».

На його думку, цей варіант категорично неприйнятний.

«Закриті списки – це найгірша система, яка була в Україні. Партійні функціонери будуть просто контролювати парламент. Це кланове керівництво. Ефективність парламенту нульова. У парламентсько-президентській республіці – це зло», - констатував Валентин Краснопьоров.

Мотиви Зеленського цілком зрозумілі, додав експерт і вказав, що у президента є великий відсоток підтримки після президентських виборів, а до осені рейтинг впаде.

«Тому швидко потрібно взяти значну частину парламенту і домовлятися швидше за все про більшість, ймовірно з «Батьківщиною», - резюмував Валентин Краснопьоров.

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

Раніше Зеленський пообіцяв, що вибори в парламент і місцеві ради будуть проходити за відкритими списками.

Відзначимо, в перший день президентства Зеленський провалив відразу дві обіцянки.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: