Родичі бранців Кремля звернулись до Зеленського

Читать на русском
Родичі утримуваних в Росії українських політв’язнів і правозахисники звернулись до президента Володимира Зеленського із переліком важливих для них питань.
Ілюстративне фото.

Родичі утримуваних в Росії українських політв’язнів і правозахисники звернулись до президента Володимира Зеленського із переліком важливих для них питань.

Як пише «Слово і Діло», текст звернення, підписаного 10 громадськими організаціями, оприлюднила Кримська правозахисна група.

Українські політв’язні в Росії: кого і за що утримує російська влада«Слово і Діло» зібрало всі найбільш відомі прізвища українських політичних в’язнів у Росії та показало, за якими звинуваченнями їх утримують на території сусідньої держави і в анексованому Криму.

«З величезною надією ми сприйняли Вашу переможну промову 21 квітня 2019 після оголошення даних екзит-полу. У своєму зверненні до народу України Ви наголосили, що питання звільнення політв’язнів та військовополонених – в пріоритеті у Вас як майбутнього Президента України», – йдеться у зверненні.

Родичі бранців Кремля та захисники їхніх прав подякували Зеленському за увагу до долі політв’язнів і закликали його «зробити все можливе, аби шанс налагодити перемовини з Російською Федерацією не був втрачений».

«Шановний Володимире Олександровичу, в контексті необхідності повернення українських полонених Кремля додому, та підтримки їх та їхніх родин до моменту звільнення, просимо Вас підтримати запропоновані нижче дії, які, ми віримо, сприятимуть звільненню наших рідних», – звертаються підписанти.

Вони наголошують на необхідності запровадити посаду Уповноваженого президента з питань звільнення заручників Кремля, створити Координаційну Раду з питань звільнення заручників при Адміністрації Президента, публічно підтримати законопроект «Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами» та законопроект №9438 про зміни до Кримінального кодексу України, який встановлює відповідальність за злочини проти людяності.

Також президента просять сприяти вдосконаленню санкційної політики України відносно Росії та її громадян, причетних до політичних переслідувань, і підтримати міжнародні санкції, а також просування на рівні ЄС ухвалення EU Global Human Rights Act для створення тиску на російських високопосадовців.

Нагадаємо, правозахисники назвали кількість політв'язнів в окупованому Криму.

Як повідомлялося, серед українських політв'язнів більшість з них - кримські татари. Так, в окупованому Криму відбуваються репресії і зачистки за расовою і національною ознакою.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал