У Раді Європи ухвалили рішення на шляху до зняття санкцій із Росії

Читать на русском
У Раді Європи підтримали проект рішення, у якому відкривається шлях для повернення Росії в організацію.

Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) попередньо затвердив механізм зняття санкцій з російської делегації в РЄ.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляють джерела Європейської правди в організації.

Засідання комітету відбулося в Страсбурзі у вівторок, 14 травня. За даними джерел, 39 із 47 держав-членів підтримали проект міністерського рішення. Головна ідея рішення в тому, щоб ввести новий тип санкційної процедури проти держав-порушників. Прикметно, що в документі, який був прийнятий тільки для того, щоб розпочати цей процес, немає жодної згадки слова «Росія».

У п'ятницю на засіданні на рівні міністрів у Гельсінкі це рішення мають схвалити остаточно, без змін і без обговорення.

Гарна новина для України полягає в тому, що в КМРЄ не стали перебирати на себе повноваження інших органів, зокрема Парламентської асамблеї, хоча Росія категорично на цьому наполягала.

«Хоча ми і голосували проти, але нам вдалося відстояти декілька важливих норм, які підуть на користь Україні. У тому числі - норму про те, що новий санкційний механізм, над яким ми починаємо працювати, буде доповнювати механізм санкцій, а не замінить його», - сказав постпред України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Як повідомлялося, напередодні в Брюсселі глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що Київ відмовиться від дотримання Мінських угод, якщо країни ЄС доб'ються зняття санкційного тиску з Росії в Раді Європи.

Пізніше Париж відреагував на «ультиматум Клімкіна». Франція закликає Київ не пов'язувати Мінські угоди із ситуацією в Раді Європи.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал