Україна програла Росії спір у СОТ щодо транзитних обмежень

Читать на русском
Світова організація торгівлі не визнала порушенням транзитні обмеження для України через територію Росії.

Світова організація торгівлі не визнала порушенням транзитні обмеження для України через територію Росії.

Як пише «Слово і Діло», про це заявила радник міністра економічного розвитку і торгівлі Роксолана Підласа, повідомляє в п'ятницю, 5 квітня, УНН.

За її словами, в п'ятницю СОТ розповсюдила рішення Групи експертів у справі DS 512, в якій Україна виступає проти РФ. Зокрема, Україна стверджує, що Росія неправомірно обмежила транзитний рух з території України через територію РФ у треті країни і порушила базові принципи багатосторонньої торговельної системи.

«Група експертів СОТ визначила, що Російська Федерація може аргументувати застосування обмежень транзитного руху статтею 21 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) 1994 (Винятки з міркувань безпеки), оскільки дійсно існує «надзвичайна ситуація в міжнародних відносинах» між Україною і РФ за змістом цієї статті», - інформувала Підласа.

При цьому радник міністра додала, що група не надала ніяких рекомендацій щодо приведення заходів відповідно до положень ГАТТ 1994 року.

Раніше на засіданні комітету з питань спрощення процедур торгівлі Світової організації торгівлі Україна заявила про недотримання Росією своїх зобов'язань щодо свободи транзиту.

Нагадаємо, 29 грудня 2018 року Росія оприлюднила постанову уряду, яка серед іншого забороняє ввезення на митну територію РФ товарів згідно із затвердженим переліком, що переміщувались транзитом через Україну.

Під заборону потрапив широкий спектр української сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства. У РФ суму українських товарів, що потрапили під заборону, оцінили в 510 мільйонів доларів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: