СОТ підтвердила програш України в спорі з Росією

Читать на русском
СОТ підтримала Росію в суперечці про обмеження українського експорту залізничного обладнання.

Світова організація торгівлі відхилила ключові вимоги України в рамках спору з РФ про постачання залізничного обладнання.

Як пише «Слово і Діло», відповідна інформація міститься в звіті, який був оприлюднений у понеділок, 30 липня, повідомляє Європейська правда.

Експерти СОТ визнали правомірним відмову РФ від сертифікації української продукції. До того ж експертна група відмовилася бачити системність порушень з боку РФ.

Згідно з документом, експертна група порахувала, що докази не свідчать про те, що Росія робила заходи щодо обмеження імпорту продукції з України як в загальному, так і щодо залізничного обладнання, зокрема.

Представлені Україною аргументи - припинення Росією діючих сертифікатів, відмова у видачі нових і представлені дані про зниження імпорту української залізничної продукції в Росію - недоводять систематичних обмежень імпорту, пояснює експертна група в звіті.

За даними уряду, в результаті російських обмежень український експорт залізничної продукції в РФ з 2012 по 2016 роки скоротився більш ніж в 20 разів - з $ 2,6 млрд до $ 95 млн.

Разом з тим, в СОТ назвали неправомірною відмову росіян визнавати сертифікати, видані Білоруссю і Казахстаном. Крім того, експерти стали на бік Києва, визнавши деякі процедурні порушення з боку РФ.

Нагадаємо, тиждень тому було оголошено результат за скаргою РФ проти України щодо мит на аміачну селітру. СОТ заявила про порушення ходу антидемпінгового розслідування, але визнала за Києвом право провести нове розслідування.

Раніше повідомлялося, що нове рішення виявилося ще більшим ураженням, ніж перше.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: