ЄС виділив сто мільйонів євро на Фонд енергоефективності

Читать на русском
В Україні офіційно запрацював Фонд енергоефективності. Запущені перші 16 проектів на 40 мільйонів гривень.

Євросоюз виділив 104 мільйони євро на програму з підвищення енергоефективності житлового фонду України.

Як інформує «Слово і Діло», про це в четвер, 28 березня, повідомила координатор сектору енергетики Представництва ЄС в Україні Ольга Бороданкова, повідомляє УНІАН.

Гройсман розповів, скільки в бюджеті-2019 закладено на енергоефективністьНаступного року на енергоефективність з державного бюджету буде виділено 2 млрд гривень. Гройсман анонсував оновлення.

«На сьогодні це найбільша сума з існуючих і впроваджуваних програм Євросоюзу в Україні, що свідчить про те, наскільки відкритий Євросоюз до надання допомоги Україні», - сказала Бороданкова в ході церемонії підписання тристоронньої угоди між Фондом енергоефективності України, Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Укргазбанком про запуск програми фінансування проектів утеплення будинків для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Вона зазначила, що ЄС і надалі готовий підтримувати жителів України, які «готові змінити свої споживчі звички» в сторону впровадження енергоефективних заходів.

Як зазначив присутній на заході віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, загалом у держбюджеті на фінансування Фонду енергоефективності закладено 1,6 мільярда гривень.

«Загальна сума фінансування фонду на рівні 1,5 мільярда гривень, які вже на рахунках фонду. У цьому році закладено в бюджеті 1,6 мільярда гривень і кошти від донорів в розмірі 100 мільйонів євро», - повідомив Зубко.

Він зазначив, що підписана угода дає старт фінансуванню перших 15 проектів в ОСББ. Загальне фінансування 15 проектів становить близько 40 млн грн.

За словами Зубка, робота Фонду повинна допомогти Україні відмовитися від імпорту газу протягом трьох років.

«Наші цілі дуже амбітні - енергонезалежність країни, зменшення енергоспоживання в житловому секторі на 50% і щорічний супровід Фондом, як мінімум, 3 тис. проектів», - додав міністр.

Своєю чергою, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен підкреслила, що сьогодні ми можемо говорити фактично про повноцінний запуск Фондом енергоефективності програми «Перші ластівки», яка сприятиме підвищенню енергоефективності та зменшення енергоспоживання в житловому секторі.

Нагадаємо, минулого року банки перестали видавати «теплі кредити» в серпні. Річна держпрограма була вичерпана за шість місяців.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: