У МЗС озвучили позицію Києва щодо Голанських висот

Читать на русском
Також Зеленко зазначила, що в Україні стурбовані ескалацією ситуації навколо сектора Газа, що сталася в останню добу в результаті обстрілу цивільного об'єкта на території Ізраїлю 25 березня.

Україна виконує рішення Ради безпеки ООН щодо статусу Голанських висот.

Про це у вівторок, 26 березня, повідомила прес-секретар МЗС України Катерина Зеленко, передає «Слово і Діло».

«Україна керується статутом ООН і виконує рішення Ради безпеки ООН. Питання Голанських висот неодноразово розглядалися Радою безпеки ООН, яка ухвалила відповідні рішення, зокрема резолюції № 242 від 1967 року, що № 465 від 1980 року, № 497 від 1981 року», - зазначила Зеленко.

«Сирія врятована»: що залишилося за дужками заяви Путіна про завершення війни на Близькому СходіПонад три години Путін вів переговори з Асадом, а за підсумками обидва заявили про завершення спецоперації в Сирії. Чи припиниться війна на Близькому Сході, розбиралися разом з експертами.

Зокрема, в резолюції № 497 від 1981 року йдеться, що «рішення Ізраїлю встановити свої закони, юрисдикцію і управління на окупованих сирійських Голанських висотах є недійсним і не має міжнародної юридичної сили».

Речник МЗС зазначила, що Україна «продовжує послідовно виступати за досягнення всеосяжного мирного врегулювання на Близькому Сході з урахуванням законних інтересів безпеки Ізраїлю».

Також Зеленко зазначила, що в Україні стурбовані ескалацією ситуації навколо сектора Газа, що сталася в останню добу в результаті обстрілу цивільного об'єкта на території Ізраїлю 25 березня.

«Спрямовані акти терору проти Ізраїлю з боку руху ХАМАС, перш за все ракетні обстріли ізраїльської території, які несуть смертельну небезпеку для життя цивільного населення, вважаємо абсолютно неприйнятними», - підкреслила Зеленко.

«Закликаємо як Ізраїль, так і Палестину до максимальної стриманості з метою уникнення масштабного збройного конфлікту», - заявила вона.

За словами Зеленко, в МЗС України вважають, що в цей складний кризовий час найважливішим пріоритетом має стати зниження напруги і гарантування того, що життя мирного населення не буде поставлена ​​під загрозу.

Як повідомлялося, напередодні президент США Дональд Трамп визнав суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами. Це рішення засудили ряд країн, в тому числі Росія, Туреччина і Сирія. Про невизнання Голан ізраїльськими також заявили в ООН, а раніше в ЄС.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: