НАТО підтримало Угорщину щодо українського закону

Читать на русском
Альянс солідарний з Угорщиною за українським законом про освіту, повідомила заступник генерального секретаря НАТО.

НАТО солідарне з Угорщиною, яка наполягає на тому, що Україна імплементувати повинна висновки Венеціанської комісії щодо мовних положень закону про освіту.

Як пише «Слово і Діло», про це заявила заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер під час візиту в Угорщину, повідомляє прес-служба Альянсу.

Угорщина вважає мовний закон напівфашистським. Чи доречна критика?У Верховній раді вже цього четверга мають розглянути мовний законопроект. Угорщина вважає мовний закон напівфашистським. Про критику Заходу поговорили з експертами.

«Союзники діють солідарно з Угорщиною згідно із Законом України про освіту. У Брюссельській декларації і в оцінці Річної програми України всі члени Альянсу закликають Україну в повній мірі виконати рекомендації Венеціанської комісії», - сказала вона.

Як відомо, Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна - НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону про освіту, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Гетемюллер підкреслила, що засідання Комісії Україна - НАТО є «центральною частиною нашої підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, а також потужним засобом упевнитися, що її уряд залишається на шляху реформ».

Гетемюллер подякувала Угорщині «за підтримку України в конфлікті з Росією, зокрема, за реверсні поставки газу, гуманітарну допомогу та лікування поранених солдатів».

Нагадаємо, раніше глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш назвав «напівфашистський» український закон про освіту і заявив, що Угорщина продовжує наполягати на внесенні змін до нього. Відповідаючи на питання про майбутні вибори в Україні, він зазначив, що сподівається на зміну влади в Києві і на більш продуктивний діалог з новою адміністрацією.

Закон про освіту набрав чинності 28 вересня 2017 року. Він передбачає, що дошкільну і початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, а з 5-го класу - українською. Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини. Київ ці звинувачення відкидає.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: