Матіос розповів про провал таємної операції із затримання «беркутівців»

Читать на русском
Генеральна прокуратура планувала таємну операцію по затриманню 18 беркутівців ще у 2014 році.

Ще в серпні 2014 року Генеральна прокуратура планувала таємну операцію по затриманню 18 «беркутівців», причетних до злочинів на Майдані, однак вона провалилася.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос в ефірі телеканалу ZIK.

США внесли до списку санкцій екс-беркутівця КусюкаСША внесли до списку санкцій порушників прав людини і причетних до корупції колишнього начальника київського полку спецпідрозділу МВС України Беркут Сергія Кусюка.

«У десятих числах серпня 2014 року, завдяки спланованій у великому режимі секретності операції, з легендування, що для проведення параду військ в серпні 2014 року, для забезпечення безпеки осіб, які охороняються і так далі, певні частини Нацгвардії, «Беркута», а також «Альфи» повинні були відбути на полігон Десна в Чернігівській області, де мало відбутися одномоментне затримання 18 співробітників «Беркута», крім інших 150, які були туди залучені для запобігання бунту», - зазначив Матіос.

За його словами, такі заходи необхідні були для запобігання бунту спецназівців.

Про цю інформацію, за словами Матіоса, знали тільки 15 осіб, 5 з яких мали управлінські функції і мали списки осіб, яких планували затримати. Втім, буквально за день до операції всі 18 «беркутівців» покинули межі України різними шляхами. Причому в кожному зі списків була допущена 1 помилка.

«І один зі списків спрацював», - зазначив прокурор.

Після цього було відкрито кримінальне провадження, в ході якого допитували всіх причетних, втім, поки справа з розслідування злочинів на Майдані застрягла на місці з вини прокурора Сергія Горбатюка.

«Справи продаються», - прокоментував відсутність результатів у розслідуванні справи про злочини на Майдані.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в РФ готові надати громадянство «беркутівцим» -утікачам.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: