У Молдові проходять парламентські вибори

Читать на русском
Чергові парламентські вибори і консультативний референдум з питання скорочення кількості депутатів відбувається в Молдові.

У неділю, 24 лютого, в Молдові тривають чергові парламентські вибори і консультативний референдум з питання скорочення кількості депутатів парламенту з 101 до 61.

Як пише «Слово і Діло», виборчі дільниці відкриті для голосування з 7:00 до 21:00, повідомляє Укрінформ.

Особливістю цьогорічних парламентських виборів в Молдові є те, що вони вперше відбуваються за новою змішаною системою: 50 депутатів (з 101) будуть обрані за партійними списками, а решта 51 - по одномандатних округах. Виборцям двічі доведеться голосувати: в одному з бюлетенів внесені претенденти на місця в парламенті від політичних партій і рухів, в іншому - кандидати в депутати по одномандатних округах.

Аналогічна ситуація і при голосуванні на консультативному референдумі. В одному з бюлетенів громадянам належить відповісти на питання, чи згодні вони зі скороченням кількості депутатів з 101 до 61, а в другому включено питання про згоду (або незгоду) виборців з відкликанням депутатів в разі невиконання ними депутатських зобов'язань.

Зазначимо, що на нинішніх виборах передвиборна агітація дозволена і в день голосування. Заборона на агітацію діє тільки в приміщенні виборчих дільниць.

Моніторинг процесу голосування проводитимуть більше чотирьох тисяч вітчизняних і іноземних спостерігачів.

Громадський порядок на виборах охороняють понад 8 тисяч поліцейських.

Основними конкурентами на виборах є Партія соціалістів, правляча Демократична партія і опозиційний блок ACUM (Зараз), до складу якого входять партії Дія і солідарність і Платформа Гідність і правда.

Для проходження до парламенту партіям необхідно набрати щонайменше 6% голосів, а виборчим блокам - 8%.

Перші попередні результати голосування будуть оприлюднені в ніч з неділі на понеділок, 25 лютого.

Раніше повідомлялося, що кортеж президента Молдови потрапив в ДТП. Одна з машин кортежу зіткнулася із зустрічним автомобілем. В аварії ніхто не постраждав.

Нагадаємо, парламент Молдови проголосував за святкування 9 травня Дня Європи.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал