У Кабміні відреагували на критику Будапешта

Читать на русском
Заяви Угорщини щодо напівфашистського українського закону про освіту не сприяють готовності депутатів йти назустріч.

Різкими заявами офіційні представники Угорщини домагаються протилежного того, до чого прагнуть.

Як пише «Слово і Діло», про це під час спілкування з журналістами в п'ятницю, 22 лютого, заявила віце-прем'єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє Укрінформ.

Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Різка позиція Угорщини – це постріл собі в ногу»Віце-прем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про перемовини з європейцями щодо Nord Stream – 2, про успіхи в автоматизації перевірки е-декларацій і про курс України в НАТО.

«Ми весь час готові до діалогу. Ми взяли на себе зобов'язання виконати рішення Венеціанської комісії про продовження терміну введення сьомої статті освітнього закону і працюємо з народними депутатами над тим, щоб Верховна Рада прийняла ті зміни, які були представлені урядом або новий невеликий законопроект. Але ось такі різкі заяви, явно, не сприяють тому, щоб наші народні депутати з готовністю підтримували будь-які зміни. Якщо Угорщина вважає, що таким чином, таким тиском можна добитися позитивного результату, то, на жаль, вона домагається протилежного», - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона також вказала на неконструктивну позицію блокування Комісії Україна - НАТО на високому рівні. У той же час, Климпуш-Цинцадзе зазначила, що члени Альянсу допомагають знайти формулу, за якою б такий діалог України з НАТО все ж відбувся.

У цьому контексті віце-прем'єр-міністр нагадала, що тиждень тому міністр оборони України Степан Полторак брав участь у неформальному сніданку з усіма іншими міністрами оборони країн-членів Альянсу в Брюсселі під час їх міністерської зустрічі.

«Інші формули також були знайдені в загальній взаємодії між країнами Альянсу та Україною і Грузією. Тому цей шантаж Угорщини, слава Богу, в повній мірі не вдається», - сказала віце-прем'єр-міністр.

Як повідомлялося, глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш назвав «напівфашистським« український закон про освіту і заявив, що Угорщина продовжує наполягати на внесенні змін до нього.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: