Коболєв розповів, як РФ нав’язує свої умови транзиту газу

Читать на русском
При укладанні нової угоди щодо транзиту газу, Росія може відключати постачання газу по українському коридору для європейських споживачів для просування ідеї Північного потоку-2.

При укладанні нової угоди щодо транзиту газу, Росія може відключати постачання газу по українському коридору для європейських споживачів для просування ідеї «Північного потоку-2».

Як пише «Слово і Діло», про це сказав голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, пише Укрінформ.

«Їх розрахунок дуже простий – зміна влади (після виборів в Україні – ред.) і, можливо, з новою владою можна буде продовжити стару угоду, яка нам не тільки не цікава, але вона і протирічить українському та європейському законодавству. Звичайно, що під кінець грудня, коли будуть морози, не буде нового договору, росіяни, скоріш за все намагатимуться повторити той самий трюк, який був у 2009 році, коли було відключено постачання газу по українському коридору для європейських споживачів. Це викличе кризу», - зазначив Коболєв.

Він додав, що таку кризу Росія буде намагатися використати для просування ідеї «Північного потоку-2».

Коболєв також зауважив, що якщо «Північний потік-2» і «Турецький потік» запрацюють, то обсяг транзиту українською газотранспортною системою буде близьким до нуля. Він додав, що українська влада пояснює міжнародним партнерам, що ідучи на нібито комерційний проект газопроводу «Північний потік-2» , вони можуть фактично відкрити дорогу для російських танків на територію України.

«Північний потік-2»: чи врятують транзитні гарантії від РФНафтогаз готує новий позов через Північний потік-2 та розраховує отримати компенсацію, якщо транзит газу через України буде зупинений.

Нагадаємо, Єврокомісія висунула пропозицію НАК «Нафтогаз України» та російському «Газпрому» щодо умов транзиту газу після 2019 року.

«Газпром» заявив, що може зберегти транзит газу через Україну у розмірі 10-15 млрд кубометрів на рік, якщо українська сторона доведе економічну доцільність нового контракту.

Планується, що з кінця 2019 року газотранспортний коридор «Північний потік-2» буде транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Противники проекту - Польща, країни Балтії, Україна та США - стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже поставляє близько третини обсягів газу в ЄС.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: