Нацрада оштрафувала телеканал NewsOne

Читать на русском
До Нацради надійшов лист від СБУ, де зверталася увага на окремі програми телеканала NewsOne.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення накласти штраф на телеканал NewsOne у розмірі 96,5 тисяч гривень за результатами проведеної перевірки.

Про це повідомляється на сайті Нацради в четвер, 7 лютого, пише «Слово і Діло».

Санкції проти NewsOne і «112 Україна» набули чинності. Що загрожує телеканалам?Санкції щодо телеканалів NewsOne і 112 Україна набули чинності. Заходи передбачають позбавлення ліцензій та закриття.

Повідомляється, що були зафіксовані три види порушень законодавства: «у контексті заборони на використання телерадіомовлення для розпалювання національної ворожнечі; у контексті заборони трансляції передач, створених після 1 серпня 1991 року, які містять популяризацію, пропаганду органів держави-агресора; у контексті порушення вимог достовірності та збалансованості подачі інформації».

Також Нацрада зафіксувала мову ворожнечі у виступах гостей і ведучих телеканала, таких як Олена Лукаш, В'ячеслав Піховшек, Руслан Коцаба, Євген Червоненко, Андрій Лесик, Михайло Добкін, Дмитро Співак.

Окрім того, до Нацради надійшов лист від СБУ, де звертається увага на окремі програми, де поширювалися висловлювання, що містять ознаки «прихованого заклику до агресивних дій і програмування агресивної поведінки глядачів».

На думку СБУ, в ефірі NewsOne систематично використовуються кліше пропаганди: «партія війни», «партія миру», «братовбивча війна», «механізм розколу православ'я», «Росія захищає свої інтереси», «світ не визнає Росію агресором» та інші. Моніторинг Нацради показав, що такі вислови з'являються в ефірі систематично.

Зазначається, що штраф необхідно сплатити протягом місяця. В разі невиконання вимог регулятор може накласти нові санкції.

Нагадаємо, в жовтні 2018 року Верховна Рада запровадила санкції проти телеканалів NewsOne і «112 Україна» за «наслідування дискурсивним практикам російської імперсько-шовіністичної пропаганди».

Також повідомлялося, що в листопаді 2018 року Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу NewsOne через демонстрацію некоректного зображення карти України в прямому ефірі – без півострова Крим.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: