В Україні почав діяти закон про валюту та валютні операції

Читать на русском
Законом визначено, що про валютні операції потрібно повідомляти Нацбанк. Як саме - визначить сам регулятор.

В Україні почав діяти закон про валюту і валютні операції № 2473-VIII.

Сім місяців тому він був опублікований в офіційному парламентському виданні «Голос України», передає «Слово і Діло».

Яків СмолійГолова Національного Банку України
Смолій пообіцяв скасувати обов'язковий продаж валютного виторгуСказано 6 лютого 2018 р.Статус обіцянки: У процесі

«Перш за все буде змінена сама філософія, тому що буде працювати принцип, який говорить про те, що все, що не заборонено прямо, дозволено. На зміну тотальному контролю кожної валютної операції у нас прийде так званий ризик-орієнтований валютний нагляд. Ми ввели також поняття незначних валютних операцій - це операції, які менше суми фінансового моніторингу, це менше 150 тисяч гривень. Валютний нагляд за цими операціями не відбуватиметься», - сказав заступник голови НБУ Олег Чурій під час прес-брифінгу 6 лютого.

Він підкреслив, що для бізнесу збільшується термін розрахунків за експортно-імпортними операціями з шести місяців до одного року, а також повністю скасовуються санкції в разі порушення термінів розрахунків.

Законом визначено, що про валютні операції потрібно повідомляти Нацбанк. Як саме - визначить сам регулятор.

Визначено, що Нацбанк і Державна фіскальна служба здійснюють валютний нагляд із урахуванням ризик-орієнтованого підходу, не втручаючись в операції і діяльність організацій, які їх проводять. Як саме будуть здійснювати нагляд, визначить НБУ. Однак відповідно до закону агенти валютного нагляду матимуть право вимагати додаткові документи про операції - і їх обов'язково потрібно буде надавати.

Що впливатиме на курс валют та чи буде падіння гривні в 2019 році?Темпи зростання ВВП України в 2019 році знизяться до 2,5 відсотків через жорстку монетарну та фыскальну політику, а також уповільнення зростання економік основних торгових партнерів України, говорять в НБУ. Більше про те, яким буде курс, знають експерти.

У разі нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення платіжного балансу України або при обставинах, що загрожують стабільності фінансової системи держави Нацбанк зможе застосувати додаткове регулювання. Зокрема, зобов'язати продавати частину надходжень у валюті або ввести ліміти на проведення окремих валютних операцій та ін.

При цьому правління Нацбанку може ввести додаткові обмеження на термін до шести місяців і продовжувати їх на термін не більше шести місяців. Максимально дозволений термін дії додаткових обмежень - 18 місяців з 24, починаючи з дня введення першого обмеження. Закон скасовує дію декрету Кабміну від 19 лютого 1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю». Раніше це був основний документ, який регулював операції з валютою.

Паралельно з введенням в дію цього закону Нацбанк здійснив ряд валютних послаблень. Відзначимо, 7 лютого в Україні дозволили онлайн-покупку валюти для фізичних осіб.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон про валюту і валютні операції в червні 2018 року 228 голосами народних депутатів. Документ офіційно опублікували в липні минулого року.

Раніше НБУ пояснив вартість гривні за індексом Біг Мака.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...