Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Андрій Левус

Читать на русском
Андрій Левус виконав майже половину своїх обіцянок. Ще він обіцяв посадити Віктора Медведчука.

Час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізує рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Андрій Левус (фракція «Народного фронту»).

Левус був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. За час своєї каденції він дав 23 обіцянки, включно з тими, які були зафіксовані в передвиборчій програмі партії «Народний фронт», за списками якої депутат пройшов до парламенту. Виконав Левус 11 обіцянок (48%), а 4 – провалив.

16 березня 2017 року Левус пообіцяв ініціювати ухвалення Верховною Радою санкційного списку фінансових установ та олігархів держави-агресора. «Восени минулого року ми зареєстрували проект постанови звернення РНБО з вимогою внести до списку санкцій багатьох російських олігархів, які ведуть бізнес в Україні і є власниками наших підприємств, а також російських компаній, які продовжують свою діяльність в Україні. Наступного тижня ініціюю ухвалення Радою списку санкцій», – запевнив парламентар. Але свого слова він не дотримав: із 21 до 24 березня на пленарних засіданнях Ради Левус не виступав за ухвалення ініційованого ним проекту постанови.

Крім того, Левус провалив обіцянку внести до парламенту законопроект про реформування Служби безпеки України. «Три роки тому я з фахівцями підготував концепцію реформування СБУ. Тепер потрібен лише підпис і законопроект. Ми чекали цього від президента. Президентський законопроект – це гарантія його проходження в парламенті. Тепер зробимо це самі. У найближчі терміни внесу відповідний законопроект реформи СБУ», – обіцяв депутат у жовтні 2017-го. Але на кінець сьомої сесії Ради ініціатива так і не з'явилася.

Впорався народний депутат з обіцянкою презентувати антикорупційну мережу з протидії російському бізнесу. На початку 2016 року він пообіцяв, що до цього процесу залучать представників добровольчого руху та волонтерські організації. В лютому Левус заснував рух «Вільних людей» і звернувся до українців із закликом долучитися до руху, метою якого є економічна деокупація країни.

Левус також виконав програмну обіцянку партії сприяти в наданні житла сім'ям загиблих під час антитерористичної операції на Донбасі. Нардеп голосував за державні бюджети, в яких були закладені субвенції для поліпшення житлових умов сімей загиблих учасників АТО. Він підтримав законопроект «Про внесення змін до статті 4 закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо реалізації державних житлових програм)», згідно з яким сім'ям загиблих в АТО надається державна підтримка в розмірі 50% вартості житла.

Крім того, нардеп виконав передвиборчу обіцянку партії запровадити обов'язкову перевірку декларацій чиновників, політиків, суддів. У березні 2016 року Левус підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру в 2016 році», згідно з яким особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (народні депутати, чиновники, прокурори, судді) зобов'язані подавати електронні декларації.

У процесі виконання в Левуса залишаються ще вісім обіцянок. Наприклад, ще восени 2016 року він пообіцяв посадити голову «Українського вибору» Віктора Медведчука. Депутат звертався до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки із закликом притягнути Медведчука до відповідальності за сепаратизм. Але поки безрезультатно.

Понад два роки тому Левус пообіцяв, що не ходитиме на ефіри телеканалу «Інтер», і виступив ініціатором акції «Я бойкотую! Не даю коментарів! Не ходжу на ефіри!». Свого слова він досі дотримується.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...