Кабмін оголосив про другий етап децентралізації

Читать на русском
Головним результатом другого етапу реформи має стати проведення місцевих виборів у 2020 році на новій основі.

Уряд України на засіданні в середу, 23 січня, затвердив план заходів щодо реалізації другого етапу реформи децентралізації.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман оголосив про завершення першого етапу реформи децентралізації, інформує «Слово і Діло».

Володимир ГройсманПрем'єр-міністр України
Гройсман пообіцяв ініціювати проведення нового етапу децентралізації в країніСказано 9 листопада 2018 р.Статус обіцянки: У процесі

«За ці п'ять років перший етап реформи децентралізації ми пройшли, є можливість початку нового етапу, який базуватиметься на нових рішеннях, на завершенні тих завдань, які стояли перед нами, а також необхідно забезпечити незворотність цієї реформи», – сказав він.

За словами прем'єра, на сьогодні в Україні існують 876 об'єднаних громад, в яких разом з обласними центрами живуть 68% населення країни.

Головним результатом другого етапу, за словами Гройсмана, має стати проведення місцевих виборів у 2020 році на новій основі.

За його словами, під час другого етапу реформи необхідно буде вирішити сім завдань, серед яких першим значиться затвердження нової територіальної основи.

Крім того, пропонується передати низку повноважень місцевим радам за принципом субсидіарності, створити належну ресурсну базу, сформувати ефективну систему служби в органах місцевого самоврядування, упорядкувати держсистему контролю й нагляду.

Також до завдань другого етапу реформи належать розвиток форм прямого народовладдя та удосконалення механізму координації держорганів влади на місцях.

Як повідомлялося, в Євросоюзі вважають децентралізацію найуспішнішою реформою в Україні. Головним досягненням реформи, за словами Гройсмана, є зростання місцевих бюджетів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...