Рада спростила закупівлю військової техніки

Читать на русском
Парламентарі проголосували за закон щодо надання робіт і послуг для військових за імпортом. Документ передбачає усунення посередників під час закупівлі.

Верховна Рада України спростила державні закупівлі зброї та надання послуг оборонного призначення з-за кордону.

За відповідне рішення проголосували 236 народних депутатів із 226 необхідних, передає «Слово і Діло».

Більше зброї: чи зможе Україна виконати оборонне замовлення 2019 рокуУ 2019 році викликають побоювання темпи поповнення українського флоту – наразі будується лише один броньований катер.

Зокрема, ВР ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №9122. Він передбачає усунення посередників при закупівлі продукції оборонного призначення з-за кордону.

Тепер державні замовники можуть закуповувати продукцію оборонного призначення, що становить державну таємницю, в тому числі військову техніку, в іноземних суб'єктів господарювання, якщо ідентична продукція не виробляється в Україні. У такому разі державний замовник може здійснювати закупівлю без конкурентних процедур, але за умови документального підтвердження маркетингового дослідження ринку продукції оборонного призначення.

Також документ дозволяє заощадити кошти за рахунок відсутності плати за посередницькі послуги, оскільки дозволяє здійснювати закупівлю продукції оборонного призначення безпосередньо державними замовниками.

Як ідеться в пояснювальній записці до законопроекту, його метою є розширення можливостей державних замовників щодо оборонного замовлення, зменшення витрат на закупівлю продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом.

Раніше 17 січня повідомлялося, що президент Петро Порошенко підписав указ щодо таємних закупівель зброї. Глава держави ввів у дію секретне рішення РНБО про оборонне замовлення на 2019, 2020 та 2021 роки. Порошенко також повідомляв про закуплене в партнерів озброєння. Україна два з половиною роки не могла закуповувати зброю за кордоном через ембарго, стверджує президент.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: