Супрун анонсувала другий етап медреформи

Читать на русском
Крім того, планують запустити фінансування програми Безкоштовна діагностика. За направленням лікаря можна буде отримати більше 50 лікувальних і діагностичних процедур, які сплатить Національна служба здоров'я за принципом Гроші за пацієнтом.

У 2019 українців чекає ряд змін в сфері надання медичних послуг.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, пише «Слово і Діло».

Як українці оцінюють медреформу: більш ніж половина пацієнтів не задоволені професіоналізмом лікарівЗраду чи перемогу принесла українцям медична реформа, спробували з’ясувати соціологи. Але наші люди, здається, ще остаточно не розібралися.

За її словами, МОЗ запустить гарантований пакет медичних послуг, який прийде на заміну псевдобесплатной медицині.

«Це певний перелік послуг, який буде покривати всі рівні допомоги: первинна, спеціалізована, амбулаторна, стаціонарна, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога», - пояснила Супрун.

Вона додала, що обсяг медичних послуг буде визначено з урахуванням потреб пацієнтів, захисту від катастрофічних витрат, клінічної доцільності, економічної ефективності та забезпечення рівного доступу до послуг.

Крім того, планують запустити фінансування програми Безкоштовна діагностика. За направленням лікаря можна буде отримати більше 50 лікувальних і діагностичних процедур, які сплатить Національна служба здоров'я за принципом Гроші за пацієнтом. Також МОЗ почне переводити в електронний формат медичні карти, рецепти, направлення та лікарняні.

Нагадаємо, перший етап медичної реформи стартував 2 квітня 2018 року. Українці отримали можливість підписати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Поліклініки почали отримувати фінансування за принципом гроші ходять за пацієнтом.

Також відзначимо, що лікарів в рамках медреформи вибрали майже шість мільйонів українців.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал