Конфлікт на Азові: до Чорного моря увійшов корабель-розвідник ВМС Британії

Читать на русском
Судно, згідно з домовленостями, мало прийти в 2019 році, проте через ескалацію в Керченській протоці прибуло раніше.

До акваторії Чорного моря увійшов корабель HMS Echo (H87) Королівського військово-морського флоту Великої Британії.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє у вівторок, 18 грудня, Український мілітарний портал.

ГПУ оприлюднила реконструкцію подій у Керченській протоці – відеоГенеральна прокуратура України оприлюднила відеореконструкцію подій у Керченській протоці 25 листопада.

«Візит до Чорного моря триває в межах домовленостей між Україною та Великою Британією, яких вдалося досягти 21 листопада 2018 року під час візиту до Лондона міністра оборони України Степана Полторака», – йдеться в повідомленні.

У листопаді поточного року державний секретар із питань оборони Великої Британії Гевін Вільямсон заявляв, що для того, щоб продемонструвати підтримку Великої Британії, в Чорному морі в 2019 році буде розміщений корабель HMS Echo (H87).

Однак через загострення російської агресії проти українських моряків та захоплення в нейтральних водах Чорного моря Велика Британія виконала свою обіцянку раніше. Так, HMS Echo (H87) став першим кораблем НАТО, що не має виходу до Чорного моря, який увійшов в акваторію з початку керченської кризи.

Головне призначення HMS Echo (H87) – проведення дослідницьких гідрографічних або геодезичних операцій (у тому числі в інтересах підводного флоту) та підтримка амфібійних операцій, також можливе використання як корабля управління морськими операціями, протимінного застосування (при цьому можливе збільшення екіпажу до 81 особи), пошуку та ідентифікації підводних об'єктів. Корабель має підвищені умови комфорту для екіпажу, який розміщений у двомісних каютах (крім командира та його помічника, які живуть в одномісних каютах). Для виконання покладених завдань Enterprise оснащений найсучаснішими системами, серед яких: сканери бокового огляду, багатопроменевої та однопроменевої ехолоти, обладнання для досліджень проб води на різних глибинах і ґрунту, магнометр, системи картографування та дослідження морського дна і інші. Також є один гідрографічний катер, який може діяти в певній автономії від корабля-носія.

Раніше літак США провів розвідку біля Керченської протоки. Як відомо, після інциденту з українськими кораблями в районі Керченської протоки американські розвідувальні літаки практично щодня здійснюють багатогодинні польоти поблизу російського узбережжя на Чорному морі.

Нагадаємо, саміт ЄС затвердив окреме рішення щодо конфлікту на Азові.

Також стало відомо, яку саме допомогу надасть ЄС Приазов'ю.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: