Вища рада правосуддя вирішила винести попередження слідчому судді Галицького районного суду міста Львова Віталію Радченку за дозвіл детективам НАБУ провести обшук у голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка.
Таке рішення винесла ВРП 1 листопада, змінивши рішення першої дисциплінарної палати про винесення судді догани, повідомляє «Слово і Діло».
Як відомо, Верховний Суд скасував рішення Вищої ради правосуддя, яким було залишено без змін рішення першої дисциплінарної палати про винесення догани судді Радченку. Як вважають у ВРП, слідчий суддя порушив норми Кримінального процесуального кодексу під час розгляду клопотання детектива НАБУ про надання дозволу на обшук у голови Окружного адмінсуду Києва. На думку ВРП, він як суддя львівського суду нібито не мав права розглядати клопотання про обшук у Києві, а перелік речей, які суд дозволив детективам вилучити, був недостатньо конкретним.
Водночас, 1 листопада Вища рада правосуддя ухвалила нове рішення, яким винесла Радченку попередження. У зв'язку з цим, львівський суддя знову звернувся до Великої палати Верховного Суду і попросив скасувати це рішення ВРП.
Своєю чергою суддя Олександр Прокопенко Великої палати заявив про самовідвід, оскільки його син є детективом НАБУ, одному з яких надавали дозвіл на обшук у Вовка. Його заяву задовольнили.
У коментарі журналісту «Слова і Діла» юрист Центру протидії корупції Віталій Цокур заявив, що рішення ВРП про попередження Радченку є необґрунтованим та незаконним.
«Рішення ВРП необґрунтоване і незаконне. Оскільки, як вірно дійшов висновку Верховний Суд – ухвала про дозвіл на обшук робочого кабінету голови ОАСК відповідає вимогам КПК», – аргументує юрист.
«Більше того, така активність ВРП вказує на подвійний стандарт у підході до вирішення питань про вчинення суддями адміністративних правопорушень, особливо у випадку коли йдеться про суддей ОАСК. Такі обставини лише підтверджують думку про заангажованість ВРП», – вважає Цокур.
Нагадаємо, НАБУ проводило обшук у Вовка в рамках кримінального провадження про можливе його незаконному збагаченні.
Раніше Апеляційний суд відмовив адвокату глави ОАСК Вовку в знятті арешту з вилучених НАБУ речей. Також Касаційній кримінальний суд відмовив у відкритті провадження на рішення Апеляційного суду. Крім того, НАБУ проводило обшук в туристичній фірмі у справі Вовка.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»