Працівник Лук'янівського СІЗО отримав термін за співпрацю з «торнадівцями»

Читать на русском
Суд засудив інспектора Лук'янівського СІЗО за допомогу колишнім бійцям спецроти міліції Торнадо в організації бунту і підготовці втечі.

Суд засудив до 5 років в'язниці умовно інспектора Лук'янівського СІЗО за допомогу колишнім бійцям спецроти міліції «Торнадо» в організації бунту і підготовці втечі.

Про це свідчить вирок Шевченківського суду від 16 листопада, пише «Слово і Діло».

«Торнадівці» планували здійснювати безчинства по всій Україні – МатіосЗа словами головного військового прокурора, в цих планах була розписана роль кожного передбачуваного учасника заворушень.

Випробувальний термін складає 1 рік.

Вказується, що «торнадівці» планували втечу у вересні 2018 року за допомогою альпіністського спорядження із території СІЗО. Пізніше, як зазначається у вироку, вони змінили план і намагалися отримати ключі до камер і дверей в ізоляторі.

Після того, як «торнадівці» взнали, що їх повинні етапувати в Луганську область, вони вирішили вчинити бунт і в такий спосіб не допустити цього.

«Так, для забезпечення досягнення спільного злочинного умислу ( «торнадівці « – ред.)… перебуваючи на території СІЗО, схилили до пособництва шляхом погроз застосування насильства у підготовці і вчиненні організованою групою запланованих злочинів наступних працівників указаного СІЗО: інспектора відділу режиму і охорони лейтенанта внутрішньої служби, молодшого інспектора відділу режиму і охорони сержанта внутрішньої служби, та молодшого інспектора відділу режиму і охорони (денної зміни) прапорщика внутрішньої служби» , - сказано у вироку.

Вказані працівники СІЗО повинні були передавати «торнадівцям» ключі від камер і прохідних дверей, заздалегідь підготовлені зброю і вибухівку.

Обвинувачуваний інспектор допоміг всім «торнадовцам» 9 серпня перейти в одну камеру і перенести туди зброю і саморобну вибухівку.

Як відомо, військова прокуратура повідомила про підозру чотирьом колишнім бійцям роти «Торнадо» та двом співробітникам Лук'янівського СІЗО у справі бунту «торнадівців».

9 серпня правоохоронці заявили, що екс-бійці батальйону «Торнадо» у Лук'янівському СІЗО вимагали в іноземця майно та готували заворушення, а потім влаштували збройний опір. Нібито в засуджених у камері були саморобні вибухові пакети, холодна зброя та пальне. Київська поліція відкрила провадження щодо посягання на життя працівника правоохоронного органу.

З’ясувалося, що двоє співробітників Лук’янівського СІЗО могли допомогти

У ГПУ відкрили кримінальне провадження за фактом бунту «Торнадо»За фактом масових заворушень в Київському СІЗО і загроз іноземцю з боку екс-бійців батальйону Торнадо відкрито кримінальне провадження.
засудженим екс-бійцям.

Пізніше у ГПУ повідомили, що правоохоронці провели обшуки у камерах «торнадівців» і знайшли прапор зі свастикою, дорогий алкоголь, саморобні бити, молотки, ножі, столярні інструменти, викрутки, мотузки, дерев’яні макети ножів тощо.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...