Значення слова «томос» невідоме більшості українців – опитування

Читать на русском
Більшість громадян України, які брали участь в опитуванні, або не знають, що таке томос, або вагаються з відповіддю.

Понад 70% громадян України не знають, що таке томос. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології соціології на замовлення ГО «Детектор медіа».

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє в п'ятницю, 26 жовтня, УНІАН.

Відзначається, що лише 28,5% опитаних громадян України знають, що таке томос. Водночас 71,5% опитаних відповіли, що або не знають, що таке томос, або їм важко сказати.

Під час опитування, яке проводилося у вересні, було опитано 2026 респондентів, що мешкають у всіх областях України та в Києві, крім непідконтрольних територій. Похибка вибірки становить 3,3%.

Довідка: томос – це указ, декрет, окружне послання предстоятеля помісної православної церкви з певних важливих питань церковного устрою. Шляхом надання томосу певній частині «материнської» церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.

Як повідомлялося, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оприлюднили рішення, в якому йдеться про те, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, був скасований лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлені канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Пізніше Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що не відступить у питанні автокефалії УПЦ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...