Суд ЄС зобов'язав Польщу зупинити судову реформу

Читать на русском
Суд Євросоюзу ухвалив постанову, згідно з якою зобов'язав Польщу негайно призупинити судову реформу в країні.

Суд Європейського Союзу зобов'язав Польщу негайно призупинити судову реформу в країні.

Як пише «Слово і Діло», відповідне попереднє рішення Суд ЄС ухвалив після звернення Єврокомісії, передає в п'ятницю, 19 жовтня, прес-служба європейської судової інстанції.

Дуда всупереч ЄС призначив 27 нових членів Верховного судуПрезидент Польщі Анджей Дуда призначив 27 суддів Верховного суду в рамках проведеної реформи, проти якої виступив Євросоюз.

Як зазначається в документі, Польща має негайно припинити реалізацію на території країни нового законодавства, що стосується зниження пенсійного віку для членів Верховного суду. Положення зазначеної реформи, як помітили в суді, викликають стурбованість.

Зокрема, мова йде про ініціативу польської влади, яка вступила в силу влітку цього року: вік виходу на пенсію для верховних суддів знижений із 70 років до 65. У Єврокомісії заявили, що подібне застереження може означати вимушену відставку для 27 із 72 суддів. На пенсію, згідно із законом, має піти й голова Верховного суду.

Остаточне рішення по суті в цій справі суд ЄС, як уточнюється в прес-релізі, ухвалить пізніше.

«Розміщена 19 жовтня постанова про попередні тимчасові заходи не завдає шкоди результатам основного розгляду», - вказується в документі.

Раніше Єврокомісія вперше в історії Євросоюзу запустила санкційну процедуру щодо країни-члена ЄС за порушення принципу незалежності судової системи. Варшаві офіційне повідомлення про початок цього процесу вперше було направлене в липні.

У вересні ЄК ініціювала другий етап процедури. Польщі вона тоді дала рекомендації про усунення порушень. Однак Варшава прислухатися до заяв Єврокомісії відмовилася. Вимоги ЄК у МЗС країни визнали необгрунтованими і заявили, що судова реформа не обмежує можливостей незалежного змагального процесу.

24 вересня Єврокомісія подала на Польщу позов до суду ЄС. Розпочата стосовно Польщі санкційна процедура ЄК у кінцевому підсумку може призвести до тимчасового позбавлення Варшави права голосу в Євросоюзі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал