Україна змінила позиції в індексі паспортів світу

Читать на русском
Україна втратила три позиції в рейтингу через рух низки інших країн. Абсолютним рекордсменом став японський паспорт.

Україна опустилася з 38-го на 41-е місце зі 106 в оновленому рейтингу паспортів світу за версією Henley & Partners.

Як пише «Слово і Діло», зазначається, що хоча за три місяці Україна й опустилася в рейтингу, це сталося тільки за рахунок руху низки інших країн.

Громадяни України, як і раніше, можуть відвідувати без візи рекордні для країни 128 держав.

Річниця безвізу з ЄС: що тепер обіцяють політикиРік тому набув чинності безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом. Цим скористалися вже 555 тисяч осіб.

На одній сходинці досі перебуває Нікарагуа.

Водночас найбільш «мобільним» є паспорт Японії - його власники можуть відвідувати без візи 190 країн світу, що стало рекордним показником за весь час існування індексу. Три місяці тому Японія ділила перше місце із Сінгапуром, але японці отримали безвізовий доступ до М'янми, залишивши Сінгапур на другому місці (189 країн з безвізовим відвідуванням).

Німеччина, яка ще недавно була беззмінним лідером індексу, займає третє місце (188 країн). Такий же показник у Південної Кореї і Франції. Четверте місце розділили Данія, Італія, Іспанія, Фінляндія та Швеція.

Тим часом Росія займає 47-е місце в індексі з безвізовим доступом у 119 країн світу, Молдова - 46-е місце (122 країни), Білорусь - 68-е (77 країн).

Індекс паспортів компанії Henley & Partners, раніше відомий як індекс візових обмежень, являє собою міжнародний рейтинг країн за рівнем свободи пересування, яку вони надають своїм громадянам. Індекс видається з 2006 року у співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA), яка підтримує найбільшу у світі базу туристичної інформації.

Раніше повідомлялося, що паспорт України посів 24-е місце в рейтингу Global Passport Power Rank 2018.

Нагадаємо, Верховний Суд скасував заборону на оформлення паспорта в формі книжки.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...