НАБУ перевірить дзвінки екс-гендиректора оборонного заводу

Читать на русском
У Національному бюро вирішили перевірити дзвінки фігурантів справи про розкрадання коштів харківського заводу зі складу Укроборонпрому.

Детективи Національного антикорупційного бюро під час розслідування кримінального провадження про розкрадання коштів ДП ​​«Харківське державне авіаційне виробниче підприємство» (ХДАВП) вирішили перевірити дзвінки керівництва та інших працівників заводу.

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Детективи встановили, що в березні 2013 року ХДАВП і шотландський офшор Portvilla Тrading LP (в особі невідомого) уклали агентський договір про надання фірмою послуг із продажу літаків. За це харківське підприємство зобов'язалося перерахувати фірмі винагороду в 6% від вартості літака. Надалі протягом 2013-2016 років посадові особи заводу перерахували на рахунки Portvilla Тrading LP понад 28 мільйонів гривень. Ці гроші були заплачені за організовані фірмою переговори з прикордонною службою Комітету національної безпеки і внутрішніми військами МВС Казахстану про придбання ними двох цивільних літаків АН-74 загальною вартістю понад 59,32 мільйона доларів.

Разом із тим під час отримання міжнародної правової допомоги від Казахстану встановлено, що компанія Portvilla trading LP та її представник жодної участі в проведенні переговорів та закупівлі літаків не брали. Однак такі переговори та участь у закупівлі проводили працівники ХДАВП.

Під час розслідування детективи встановили факт спілкування мобільними телефонами між собою керівництва ХДАВП, яке може бути причетне до вказаних дій, а також чинними та колишніми посадовими особами підприємства. Йдеться про колишніх генерального директора ХДАВП Анатолія М'ялицю, першого заступника гендиректора Ігоря Сунцова, інших заступників, головного бухгалтера, начальник відділу, директора департаменту та заступника директора департаменту.

Крім того, в НАБУ є підстави вважати, що М'ялиця та інші посадові особи ХДАВП підтримували й продовжують підтримувати зв'язок між собою, а також із представником Portvilla trading LP щодо нібито виконання останнім умов агентського договору від 1 березня 2018 року №146-21, складання документів з його виконання тощо.

У зв'язку з цим детективи НАБУ просили суд надати доступ до інформації за абонентськими номерами працівників авіаційного заводу. Також у НАБУ просили доступу до інформації про рух коштів ХДАВП за рахунками в банку «Фінанси і Кредит». Суд клопотання задовольнив.

Нагадаємо, НАБУ розслідує зловживання на Харківському бронетанковому заводі. Раніше в Національному бюро розпочали слідство щодо розкрадання коштів на купівлі кабелю «Укрзалізницею». Також детективи розслідують нову справу проти «Укрспирту».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: