Європа закликала Київ поквапитися з розслідуванням убивства Гонгадзе

Читать на русском
Рада Європи закликала Україну забезпечити якомога швидше завершення розслідування справи вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе.

Рада Європи закликала Україну забезпечити якомога швидше завершення розслідування справи вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе.

Як пише «Слово і Діло», 18-20 вересня Комітет міністрів Ради Європи проаналізував виконання Україною низки рішень ЄСПЛ, зокрема, у справі «Гонгадзе проти України», повідомили у п’ятницю у Раді Європи.

Комітет вкотре звернувся до української влади з проханням якомога швидше надати інформацію про касаційне провадження стосовно ув'язненого екс-генерала МВС Олексія Пукача і висловив сподівання, що це провадження буде швидко завершено.

Комітет висловив жаль у зв’язку з тим, що незважаючи на попередні рішення та після майже 18 років, розслідування щодо підбурювання і організації вбивства Гонгадзе все ще потребує повного завершення.

Комітет міністрів наполегливо закликав українську владу забезпечити швидке завершення розслідування відповідно до стандартів із захисту прав людини та запропонував повідомити, на якому етапі зараз перебуває розслідування, з якими складнощами можливо доведеться зіштовхнутися та які заходи розглядаються, щоб вирішити можливі труднощі.

Комітет також просить вказати, за який час розслідування може бути завершеним.

Нагадаємо, касетний скандал спалахнув після оприлюднення записів із кабінету президента Леоніда Кучми восени 2000 року, які свідчать про причетність Кучми та низки інших високопосадовців та політиків до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Днями Печерський суд міста Києва арештував нерухомість і банківські рахунки фігуранта касетного скандалу Миколи Мельниченка.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: