У МінВОТ ініціювали санкції проти хімкомпаній через діяльність в Криму

Читать на русском
Відомство підготувало пропозиції про застосування заходів проти шести компаній з Росії, Кіпру та Швейцарії.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінВОТ) пропонує ввести санкції проти компаній, які сприяють виробництву хімічної продукції в анексованому Криму і проводять її реалізацію.

Як пише «Слово і Діло», про це 20 вересня повідомила прес-служба відомства.

У МінТОТ говорять, що «Кримський титан» замовчує техногенну катастрофуХімічні викиди на кримському заводі відбулися через техногенну катастрофу, яку окупаційна влада хотіла приховати. І це був не одноразовий викид.

«Міністерство підготувало пропозиції про застосування санкцій до низки юридичних осіб, які сприяють виробництву хімічної продукції на території тимчасово окупованої АР Крим всупереч чинному законодавству України, і тих, які здійснюють реалізацію такої продукції на території інших країн», - йдеться в повідомленні міністерства

Зараз під санкціями вже знаходиться російська компанія Титанові інвестиції, яка виробляє хімічну продукцію в місті Армянськ.

У перелік компаній, щодо яких пропонується застосувати санкції, відносяться: Летан Інвестментс Лімітед (Кіпр), ТОВ Тітанактів (РФ), ТОВ Центр оптимальних технологій (РФ), Охна Холдінгс Лімітед (Кіпр), ТОВ Хімкомснаб (РФ), Толексіс Інтерпрайзіз ейдж ( Швейцарія).

«Запровадження санкцій до всіх причетних юридичних осіб унеможливить економічні відносини з Україною, дозволить обмежити або припинити економічні відносини з країнами ЄС», - вказали в МінПОТ.

Зазначається, що відомство підготувало і направило відповідний проект розпорядження в органи державної влади. Надалі його винесуть на розгляд уряду і Ради національної безпеки і оборони України.

Нагадаємо, 27 серпня на півночі Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини. Пізніше стало відомо, що наявність хімічних речовин в повітрі пов'язана з діяльністю заводу Титан.

У МЗС України заявили, що Київ передасть звернення до міжнародної Організації по забороні хімічної зброї в зв'язку з інцидентом.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...