НКРЕКП планує вдвічі зменшити тарифи для ГТС

Читать на русском
Регулятор вважає неконструктивними пропозиції Нафтогазу й Укртрансгазу щодо коригування методики тарифоутворення на транспортування газу.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, планує з 2019 року вдвічі зменшити тарифну систему «вхід-вихід» для газотранспортної системи.

Як пише «Слово і Діло», про це заявила глава регулятора Оксани Кривенко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, опублікованому в понеділок, 10 вересня.

«Перший регуляторний період саме закінчується в цьому році, з 1 січня 2019 року планується новий період. Проаналізувавши діяльність компанії - тим більше, що є необхідність коригування доходу в менший бік за підсумками перевірок на 9 млрд грн - ми плануємо переглянути тарифи. Очікуємо істотне зменшення тарифів для точок входу і виходу, і транскордонних та внутрішніх, із січня 2019 року», - сказала вона.

Глава НКРЕКУ зазначила, що для транскордонних точок тарифи планується трансформувати з двоставкових в одноставкові, а тариф для всіх внутрішніх точок виходу з ГТС в Україні привести до єдиного рівня.

«Ми побачили можливість встановлення окремих тарифів для точок входу внутрішніх (з газодобувних компаній) і транскордонних. За моделлю розрахунок таких змін показує, що для наших внутрішніх точок входу тариф буде трохи нижче, ніж для транскордонних. І це буде стимулювати газовидобувні компанії для видобутку та передачі газу, не буде на них такого навантаження. З 1 січня 2019 роки ми плануємо встановити тарифи для точок входу-виходу, зменшені, як мінімум, удвічі», - додала Кривенко.

Водночас глава НКРЕКУ висловила думку, що пропозиції Нафтогазу й Укртрансгазу щодо коригування методики тарифоутворення на транспортування газу, конструктиву не містять. Але для Укртрансгазу буде застосовуватися стимулювальне регулювання.

Як повідомлялося, за вісім місяців 2018 року компанія Укргазвидобування змогла видобути 10 млрд 159 млн кубометрів газу, що на 79 млн куб. м більше, ніж роком раніше.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал