Україна зменшила імпорт газу з ЄС

Читать на русском
За січень-серпень надходження природного газу з країн ЄС склало 6,9 млрд куб. м, що на 2,5 млрд куб. м менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Імпорт газу в Україну з країн Європейського Союзу протягом восьми місяців 2018 року зменшився на 26,6% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в звіті філії оператора газотранспортної системи України «Укртрансгаз», оприлюдненому в понеділок, 10 вересня, на сайті регулятора.

Скільки Україна імпортувала та спожила газу в 2014-2018 рокахСлово і Діло розбиралося, скільки за чотири роки Україна імпортувала, видобула й використала газу.

Зокрема, зазначено, що так сталося завдяки значному запасу газу в підземних сховищах газу, який був створений за рахунок ресурсу НАК «Нафтогаз України» та інших клієнтів до початку сезону відбору.

За січень-серпень поточного року надходження природного газу з країн ЄС склало 6,9 млрд куб. м, що на 2,5 млрд куб. м менше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільші обсяги вуглеводнів були імпортовані газотранспортним коридором зі Словаччини – 4,3 млрд куб. м (-39%), а також з Угорщини – 2,1 млрд куб. м (+40%) та Польщі – 0,5 млрд куб. м (-38%), ідеться в звіті.

Згідно з планом Кабміну, для опалювального сезону потрібно закачати 17 млрд куб. м газу.

За перше півріччя 2018 року Україна імпортувала понад 4,1 млрд кубів газу з ЄС на $1,5 млрд.

Україна з 2013 року скоротила споживання газу майже на 30%.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: