Журналістка «Схем» відмовилася надати інформацію слідству – ГПУ

Читать на русском
Луценко пояснив необхідність доступу до телефону журналістки програми Схеми Наталії Седлецької тим, що вона відмовилась надавати інформацію у справі про розголошення таємниці.

Генеральний прокурор Юрій Луценко пояснив необхідність доступу до телефону журналістки програми «Схеми» Наталії Седлецької тим, що вона відмовилась надавати певну інформацію у справі про розголошення таємниці слідства.

Про це він повідомив у Facebook у коментарі під постом члена наглядової ради НСТУ Євгена Глібовицького, пише «Слово і Діло».

ГПУ перевірить дзвінки головреда «Схем» за 17 місяців: реакція соцмережКористувачі Facebook не розуміють причини доступу до дзвінків Наталії Седлецької за 17 місяців і вимагають від генпрокурора пояснень.

«Журналіст є свідком у справі про розголошення таємниці слідства. Фоноскопічна експертиза встановила приналежність голосу керівнику НАБУ. Але слідство зобов‘язане встановити час події. Журналіст відмовилася давати інформацію про час зустрічі з керівництвом НАБУ», - пише голова ГПУ.

За його словами, відтак, у його відомства немає іншого варіанту, як отримати за рішенням суду інформацію про локалізацію мобільного телефона журналіста за час, коли почалося прослуховування і розголошення даних потерпілої.

«Жодної інформації про контент розмов журналіста слідство не потребує», - наголосив Луценко.

Як повідомляла Седлецька у Facebook, вона ще 19 грудня 2017 року на кількагодинному допиті у ГПУ заявила, що не розкриватиме свої джерела інформації і не повідомлятиме, де і з ким говорила на умовах «не для запису».

«Обов'язок не видавати свої джерела прописаний не лише в міжнародних професійних стандартах, в редакційній політиці Радіо Свобода та етичному кодексі журналіста. Це – стаття Кримінального процесуального кодексу України, яка захищає мене, мої джерела і все, що з ними пов'язано, від розкриття», - писала майже 10 місяців тому Седлецька.

Тоді ж вона говорила, що може і буде давати свідчення про її опубліковані матеріали, щоб допомагати офіційному слідству.

4 вересня «Радіо Свобода» висловило обурення ухвалою суду, який дав Генеральній прокуратурі доступ до інформації з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької.

У ГПУ запевнили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя Седлецької, а журналістка виступає в якості можливого свідка.

Також Луценко запросив журналістку «Схем» на закриту зустріч.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: