НАБУ перевірить документи забудовника, в якого Мін'юст придбав квартири

Читать на русском
Для експертизи оцінки вартості куплених Мін'юстом квартир детективи отримали доступ до документів забудовника.

У межах розслідування кримінального провадження про можливу переплату Міністерством юстиції 31,6 мільйона гривень за службові квартири в ЖК «Озерний гай Гатне» детективи НАБУ отримали доступ до документів забудовника цього комплексу.

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, 19 грудня 2016 року Мін'юст уклав 47 договорів із ТОВ «КУА «Кристал Ессет Менеджмент» на придбання житла в селі Гатне Київської області на вул. Свободи, 1-А, ЖК «Озерний гай Гатне». Вже 21 грудня Мін'юст перерахував 73,83 мільйона гривень як передоплату. Середня вартість придбаного відомством житла склала 25 386 гривень за квадратний метр. Зазначається, що Мін'юст придбав квартири з оздобленням, сантехнічними приладами та кухонними гарнітурами, вартість яких становила від 66 до 110 доларів (від 1738 до 2896 гривень) за квадратний метр.

У Бюро встановили, що на сайтах компаній-забудовників зазначено, що ціна житла в новобудовах села Гатне становить від 10 460 до 18 300 гривень за квадратний метр. Водночас вартість квадратного метра в ЖК «Озерний гай Гатне» становить від 10 500 до 16 038 гривень за квадратний метр. Детективи порівняльним аналізом вартості аналогічних квартир у цьому ж будинку, квартири в якому були реалізовані Мін'юсту, встановили, що Міністерство придбало квартири за ціною, завищеною приблизно на 10 860 гривень за квадратний метр. Таким чином, Мін'юст міг переплатити за квартири 31,58 мільйона гривень.

У зв'язку з цим детективи НАБУ провели тимчасовий доступ до документів Мін'юсту про купівлю зазначених квартир. Надалі з метою визначення ринкової вартості купленого житла призначена судова будівельно-оціночна експертиза, проведення якої доручили експертам ДНДЕКЦ МВС України.

2 серпня від експерта до НАБУ надійшло клопотання про надання додаткових матеріалів, а саме переліку видів та якості оздоблювальних покриттів конструктивних елементів квартир. У зв'язку з цим детективи просили суд надати доступ до документів забудовника цього ЖК будівельної компанії «Інтеграл-буд». Суддя клопотання задовольнив.

Нагадаємо, НАБУ почало розслідувати переплату Мін'юстом за службові квартири.

Раніше про цю переплату журналісти Slidstvo.info зняли сюжет.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: