Українські першокласники почнуть навчання без підручників і друкованих зошитів

Читать на русском
Підручники для перших класів надійдуть до шкіл у жовтні. Затримки з їх друком і доставкою викликані низкою обставин, повідомила міністр освіти і науки.

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич закликає вчителів не просити батьків першокласників самостійно закуповувати підручники та друковані зошити.

Як пише «Слово і Діло», про це вона сказала під час засідання уряду, пишуть «Українські новини» в середу, 29 серпня.

За її словами, друковані підручники для перших класів надійдуть до шкіл у жовтні.

«Спокуса посадити дитину відразу за парту читати й писати в надрукованих прописах, куплених за кошти батьків, буде дуже великою. Я закликаю як батьків, так і вчителів чинити опір цьому ... Хочу закликати вчителів не просити батьків докупляти підручники й не просити їх купувати друковані зошити, для першого класу вони взагалі не потрібні в перший місяць», – сказала вона.

За словами міністра, перший місяць навчання для першокласників буде адаптаційним.

«Це означає, що протягом цього часу діти знайомляться зі школою, класом, носять ранець без важких книг, вивчають безпечну дорогу до школи», – сказав вона.

Гриневич зазначила, що затримки з друком і доставкою підручників викликані низкою обставин, зокрема блокуванням видавництвами закупівель через судові позови, обмеженими поліграфічними потужностями та поганою процедурою експертизи підручників.

Раніше Лілія Гриневич в інтерв'ю «Слову і Ділу» заявляла, що в 2018 році в Україні буде надруковано в 2,5 рази більше підручників, ніж зазвичай.

Повне інтерв'ю з міністром освіти читайте тут.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...