Європа не підтримала позицію Угорщини щодо освітнього питання

Читать на русском
Рада Європи займає виважену позицію щодо освітнього конфлікту України та Угорщини й уникає загострення конфлікту. Хоча Угорщина тисне.

Рада Європи займає виважену позицію щодо «освітнього конфлікту» України та Угорщини й уникає загострення конфлікту між ними.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив у спілкуванні з журналістами представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Особливий статус угорської мови в Україні: поступитися Будапешту цього разу?Будапешт вимагає особливого статусу для угорської мови в Україні. Чи варто йти на поступки, розбирались експерти.

Посол наголосив, що заяви угорських посадовців про нібито порушення Україною міжнародних конвенцій не підтверджуються офіційною позицію інституцій РЄ.

«Говорити, що Рада Європи стала на їхній бік – це абсолютно неправильно», – заявив він.

За словами Кулеби, Будапешт планував отримати в Страсбурзі юридичні висновки, які б посилили їхню позицію.

«Угорщина порушує ці питання на експертному рівні, але офіційної позиції Ради Європи немає. Рада Європи концентрується на тому, щоби допомогти Угорщині та Україні вийти з цієї ситуації, а не загострити ситуацію», – пояснив він.

Кулеба також навів ілюстрацію того, що дипломати двох держав конструктивно співпрацюють, попри проблемні питання у двосторонніх відносинах: «Якщо з російським послом зрозуміло що в нас відбувається – ми «обстрілюємо» один одного на засіданнях, то з Угорщиною інакше – ми з моєї угорською колегою підкреслено ввічливо спілкуємося, не загострюючи ситуацію».

Нагадаємо, Угорщина звинуватила Україну в бездіяльності щодо мовного питання.

Також представники України та Угорщини під час зустрічі обговорили можливість вільного вибору мови навчання для учнів приватних шкіл.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...