Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Володимир Соляр

Читать на русском
Всі обіцянки Володимира Соляра – з передвиборчої програми Народного фронту. Реалізував він менше половини.
Володимир Соляр

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Володимир Соляр (фракція «Народного фронту»).

Соляр був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. За час своєї каденції він дав 13 обіцянок, 6 з яких виконав (46%), а 2 – провалив.

Обидві провалені обіцянки Соляра пов'язані з тим, що він був відсутній на голосуванні за законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції». Так, нардеп не виконав обіцянку сприяти в створенні незалежного антикорупційного органу. Законопроект якраз дозволив провести конкурс на посаду голови Національного антикорупційного бюро. Також документ дозволив запустити розкриття бенефеціарних власників юридичних осіб, відповідну обіцянку Соляр також не виконав.

Впорався народний депутат з обіцянкою сприяти в наданні житла сім'ям загиблих під час антитерористичної операції. Соляр проголосував за державні бюджети на 2015 та 2016 року, де була передбачена субвенція для поліпшення житлових умов сім'ям загиблих військовослужбовців. Також він підтримав законопроект, згідно з яким сім'ям загиблих під час проведення АТО надається державна підтримка в розмірі 50% вартості житла.

Крім того, депутат виконав обіцянки запровадити обов'язкову перевірку декларацій чиновників, політиків і суддів. У 2016 році Рада й, зокрема, Соляр проголосували за законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру в 2016 році», який зобов'язує чиновників і політиків подавати електронні декларації.

У процесі виконання в Соляра залишаються п'ять обіцянок. Зокрема, не допустити скасування або скорочення субсидій малозабезпеченим громадянам на оплату комунальних послуг. Поки нардеп справно підтримує проекти держбюджетів, де закладені кошти на забезпечення субсидій. А при голосуванні за законопроект про справедливе призначення й надання субсидій Соляр був відсутній.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал