Порошенко подав пропозиції до ветованого закону щодо необроблених лісоматеріалів

Читать на русском
Порошенко подав пропозиції до закону щодо переміщення необроблених лісоматеріалів, на який він наклав вето.

Президент України Петро Порошенко подав пропозиції до закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів», на який він наклав вето.

Як пише «Слово і Діло», про це свідчить сторінка законопроекту №5495 на сайті Верховної Ради.

Україна – лідер із контрабанди лісу до ЄС. Що ми можемо зробити?До країн ЄС з України імпортується більше незаконної деревини, ніж із будь-якої іншої країни світу. За словами прем’єра майже тисяча вагонів із лісом вийшли за межі України за останні тижні. Оцінили ситуацію експерти.

У тексті пропозицій зазначається, що запровадження заборони терміном на 8 років щодо вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту паливної деревини не відповідає міжнародним зобов'язанням України, взятим згідно з Протоколом про вступ України до Світової організації торгівлі.

Також відзначається, що заборона не узгоджується із зобов'язаннями України за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом. Згідно зі статтею 35 цієї угоди, жодна сторона не має запроваджувати або зберігати в силі будь-які заборони чи обмеження або заходи еквівалентної дії щодо імпорту будь-якого товару іншої сторони або експорту чи продажу для експорту будь-якого товару, призначеного для території іншої сторони, за винятком випадків, передбачених у цій угоді.

«Тому пропоную пункт 2 розділу ІІ закону України «Про внесення змін до закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» виключити, встановивши захисні заходи, спрямовані на збереження українських лісів, застосування яких відповідатиме міжнародним зобов’язанням України», – йдеться у пропозиції Порошенка.

Раніше в АП пояснили, що Порошенко підтримує посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу, однак виступає проти лобістських схем, які порушують умови ЗВТ з ЄС.

Нагадаємо, Порошенко ветував закон, який передбачає обмеження річного обсягу заготівлі необроблених лісоматеріалів 25 млн куб. м на час дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів і запровадження кримінальної відповідальності за контрабанду лісу.

18 липня на засіданні уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Держаудитслужбі, ДФС, Держгеокадастру та Національній поліції перевірити лісові господарства на предмет незаконної вирубки лісу. Як писало «Слово і Діло», Гройсман дізнався про факти контрабанди лісу від міжнародних організацій.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал