В Україні сповільнилося зростання цін

Читать на русском
У Держстаті повідомляють, що ціни на продукти харчування і безалкогольні напої знизилися на 0,5 відсотка. Найбільше подешевшали яйця - на 9,8 відсотка.

Споживчі ціни в червні 2018 року порівняно з попереднім місяцем не змінилися. Порівняно з груднем 2017 року ціни зросли на 4,4%.

Про це повідомляється в експрес-випуску Держстату, опублікованому в понеділок, 9 липня, пише «Слово і Діло».

Як зміняться ціни на продукти та що подорожчає до кінця року?За даними Держстату, продукти в середньому за квітень подорожчали на 1,1 відсотка. Серед них рекорд подорожчання встановили овочі до цін березня. На другому місці м'ясо, на третьому – хліб.

За даними Держстату, на споживчому ринку в червні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої знизилися на 0,5%. Найбільше (на 9,8%) подешевшали яйця. На 2,1-0,2% знизилися ціни на фрукти, молоко і молочні продукти, сало, овочі, цукор, рис, свинину і яловичину. У той же час на 0,7-0,4% подорожчали хліб, макаронні вироби, продукти переробки зернових і безалкогольні напої.

Ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби підвищилися на 1,6%, у т.ч. тютюнові вироби - на 2,6%, алкогольні напої - на 0,4%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій на 2,1%, плати за оренду житла - на 0,9 %.

Підвищення цін на транспорт в цілому на 0,6% в основному зумовлене подорожчанням проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 10,4%.

Нагадаємо, у травні ціни в Україні не змінилися порівняно з квітнем.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал