Мінекономіки пропонує підвищити ціни на алкоголь

Читать на русском
Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв.

Про це йдеться в проекті постанови, опублікованому на сайті відомства, передає «Слово і Діло».

Зростання цін в Україні: чому подорожчали продукти та який прогноз на 2018 рік?Глава уряду визнав, що в Україні зафіксоване подорожчання продуктів, але пов’язав це з тим, що ми стали країною-експортером. Причини зростання цін на продукти з’ясовували експерти.

Зокрема, пропонується підвищити ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%; віскі, ром і джин на 12%; коньяк (бренді) на 6,6-9,5%, вина на 4,5-13,5%.

«Базою розрахунків послужили дані за вартістю виробництва за друге півріччя 2017 роки (матеріальні, загальновиробничі, адміністративні та фінансові витрати) виробників», - йдеться в повідомленні.

У Мінекономіки нагадали, що в 2018 році ставки акцизного податку на коньяк були підвищені на 20% з 105,80 грн до 126,96 грн за 1 літр 100% спирту.

«Відбулося зростання складових ціни на алкоголь через подорожчання компонентів виробництва, зокрема цін на спирт, тару, комплектуючі. Тому на сьогоднішній день розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв та потребує корегування», - вважають в МЕРТ.

Нагадаємо, в останній раз уряд піднімав мінімальні ціни в серпні минулого року.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал