В Україні розрісся страйк шахтарів

Читать на русском
До страйку волинських шахтарів долучилися гірники шахти імені Капустіна компанії Лисичанськвугілля.

До страйку волинських шахтарів долучилися гірники шахти імені Капустіна компанії «Лисичанськвугілля».

Як передає «Слово і Діло», про це у вівторок, 3 червня, повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

За його словами, паралельно з гірниками шахти «Нововолинська» працівники копальні імені Г. Г. Капустіна в Луганській області другий день відмовляються спускатися в забій.

Також він повідомив, що 3 червня пройшла зустріч представників профспілок із міністром енергетики і вугільної промисловості Ігорем Насаликом.

«Під час розмови йшлося про достатньо тривожну ситуацію, що склалася у вугільній галузі, зокрема на шахтах державних підприємств «Селидіввугілля», «Львіввугілля», «Лисичанськвугілля» та інших. Міністр нас запевнив, що для виходу з критичного становища ведеться робота відразу за декількома напрямками», – зазначив Волинець.

Насалик запевнив, що докладаються зусилля для ухвалення Верховною Радою законопроекту №8362 щодо належного фінансового забезпечення державного сектору вугільної галузі. Цей документ на підтримку вуглепрому передбачає виділення 2,8 мільярда гривень, що дозволить виплачувати зарплату шахтарям.

Водночас Волинець пише, що два тижні тому міністр уже обіцяв зі стовідсотковою ймовірністю, що цей законопроект буде ухвалений Верховною Радою, проте його навіть не розглядали.

«Подивимось, як буде цього разу», – написав він.

Нагадаємо, 2 червня гірники шахти «Нововолинська» відмовилися підніматися на поверхню, поки їм не заплатять борг із зарплати та не добудують рудник. Водночас у Львівській області шахтарі перекрили міжнародну трасу Львів–Рава-Руська. Вони вимагають погасити заборгованість із заробітної плати.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал